اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز دوشنبه، 3 ارديبهشت 1397| 8 شعبان 1439

 


نماز جمعه هاي اهل سنت

ملت ایران با اتحاد و همدلی خود پشتیبان نیروهای مسلح هستند
امام جمعه سقز گفت: دشمنان باید بدانند که ملت ایران اسلامی با اتحاد و همدلی خود پشتیبان نیروهای مسلح هستند و این موجب شده است که نیروهای مسلح هم با تبعیت از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در برابر هر گونه تهدید مقاوم باشد.
یکی از اهداف اصلی دشمنان تضعیف جایگاه ولایت و رهبری است
امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی دشمنان تضعیف جایگاه ولایت و رهبری است اما جایگاه رهبری هیچگاه با توطئه‌های دشمنان تضعیف نمی‌شود.
دوری از معنویت دینی عامل اختلاف میان مسلمانان است
امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: دوری از معنویت دینی مهمترین عامل اختلاف و درگیری میان مسلمانان در کشورهای مختلف است.
حضور آمریکا در منطقه تنها ویرانی به دنبال دارد
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، تحرکات اخیر آمریکا و همدستانش در منطقه و ایجاد فضای رعب و وحشت را محکوم کرد و گفت: آنها در حالی که جنگی دیگر در منطقه برپا می کنند که در جنگ های قبلی جزء ویرانی، کشتار، آوارگی و عقب افتادگی منطقه نتیجه دیگری نداشته اند.
چیزی در پیشگاه پروردگار منان به داد ما می رسد قلب سلیم است
حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد محمدیه شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و گفت : عقل حکم می کند که هر از چندگاهی رفتار و کردار خود را محاسبه نماییم و در روند زندگی خود به سوی تعالی و تقرب و نزدیک به خداوند متعال تجدید نظر کنیم .
تشکیل امت واحده اسلامی از اصلی ترین آموزه های قرآنی است
حجت الاسلام عبدالله رنجبر در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع اهل سنت روستای عباس آباد از توابع شهرستان آستارا با اشاره به آیه 36 سوره مبارکه اسرا و با بیان اینکه خداوند متعال را به خاطر همه نعمت هایی که به ما عطا فرموده است به خصوص نعمت بزرگ دین اسلام شاکر و سپاسگذاریم ، افزود : خداوند در این آیه می فرماید از چیزی که از آن علم و آگاهی ندارید ، پیروی نکنید ، زیرا چشم و گوش و دل مورد بازخواست خواهند بود .
ماه رجب فیوضات و فضیلت های بسیاری دارد
حجت‌الاسلام تاج‌الدین برزکوهی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم سخنان خود را با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت نمازگزاران به تقوای الهی آغاز کرد و با اشاره به ماه پر فیض رجب ، اظهار داشت : ماه رجب فیوضات و فضیلت های بسیاری دارد و طبق روایات روزه گرفتن در این ماه ثواب و پاداش بسیاری نزد خداوند متعال خواهد داشت و بسیاری از مومنان و پیشگامان زهد و تقوا ایام این ماه را روزه داری می کنند .
اسلام مخالف تمام انواع عقب‌ ماندگی است
حجت الاسلام علی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای وارده سرا از توابع بخش اسالم با اشاره به شکوه و عظمت اسلام در جهان گفت : واقعیت های تاریخی که هیچ دلیلی برای شک و تردید باقی نمی‌گذارند ، دین اسلام را یک مسیر هدایت بشریت که در مدت زمانی کوتاه ، توانست با شکوه‌ترین و طولانی ترین تمدن را در تاریخ بنیان‌گذاری کند ، معرفی می نماید
برپایی نماز جمعه و جماعات در مساجد نشان از وحدت در امت اسلامی است
حجت‌الاسلام یعقوبی در خطبه های نماز جمعه در مسجد رسول اکرم (ص) روستای پیرهرات بخش اسالم با بیان اینکه انسان هر اندازه که کامل باشد به تنهایی نمی تواند همه دستورات دین و حق کامل بندگان خدا را ادا کند ، گفت : همه بندگان برای به جا آوردن احکام خداوند باید با یکدیگر همکاری کنند و به یکدیگر یاری نمایند تا همه با هم بندگان فرمانبردار خدا باشند
از آنجایی که محل ایمان قلب است نمی توان آن را با زبان ادعا کرد
حجت الاسلام هاشم رضایی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای شلقون شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به آیات چهارده الی هجده سوره مبارکه حجرات ، گفت : خداوند از آشکار و نهان همه انسان ها آگاه است هم چنان که در آیه 14 این سوره مبارکه به مدعیانی که ادعای ایمان داشتند اشاره شده است و خداوند خطاب به آنان می فرماید ؛ بگو ایمان نیاورده اید بلکه اسلام آورده اید ، زیرا هنوز ایمان در دل هایتان وارد نشده است .
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.