اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز چهارشنبه، 1 فروردين 1397| 5 رجب 1439

 


نماز جمعه هاي اهل سنت

جوانان همنشینی انتخاب کنند که به علم و ایمانشان بیفزاید
شیخ محمد جمالی گفت: ضروری است که دوست را از دوست نما بشناسیم و از آنان که اهل ریا و دورویی و بی ایمانند بپرهیزیم و به دوستی تکیه و اعتماد کنیم که بتواند به علم و ایمان ما بیفزاید.
محبت در همزیستی موجب پایداری خانواده ها خواهد شد
حجت‌الاسلام خداداد طالبی در خطبه های نماز جمعه در مسجد بلال حبشی روستای لمر سفلی از توابع بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به اینکه در سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) هستیم ، گفت : به همان میزان که رسول اکرم (ص) برای حضرت فاطمه (س) احترام قائل بودند ، همه مسلمین موظف اند آن بانوی گرامی اسلام را محترم بشمرند و احترام به اهل بیت پیامبر (ص) برای همه مسلمین یک امر واجب است .
شرکت در جشن نیکوکاری دل کودکان نیازمند را شاد می کند
امام جمعه سروآباد با تاکید بر اینکه شرکت در جشن نیکوکاری، دل کودکان نیازمند را شاد می کند، افزود: به فرموده پیامبر(ص)، صدقه و کمک به مستضعفان، 70 نوع بلا را از انسان دور می کند.
نباید از دسیسه های دشمنان علیه دین اسلام غافل بود
امام جمعه موقت سقز گفت: وجود اینکه اینکه دشمنان همیشه از نظام اسلامی ایران شکست خورده‌اند اما نباید هیچ وقت از دسیسه‌های دین دشمنان غافل بود و باید هوشیاری خود را در برابر آنان حفظ کرد.
برخی رفتارها در جشنهای آخر سال مخالف با ارزشهای اسلامی است
امام جمعه سنندج گفت: برخی اقدامات و کارها در مراسمات چهارشنبه آخر سال انجام می‌شود که با فرهنگ ناب و بومی استان و همچنین ارزشهای اسلام همخوانی ندارد.
خانواده ها مراقب فرزندانشان در جشن های آخر سال باشند
امام جمعه موقت بانه از خانواده ها خواست در ایام پایان سال بیشتر مراقب فرزندان خود باشند تا ترقه بازی و مواد منفجره سلامت فرزندان شان را به خطر نينداخته و زندگی را در اين روزهاي پاياني سال به کام خود و خانواده ها يشان تلخ نکنند.
حضرت فاطمه (س) یک الگوی کامل برای زنان مسلمان است
امام جمعه مریوان تبریک ولادت حضرت فاطمه(س) خاطرنشان کرد: دخت نبی اکرم یکی از مهمترین الگوهای رفتاری برای زنان مسلمان است و این زنان باید ضمن پرهیز از ترویج و روی آوری به مدهای غربی که ضدیت با دین مبین اسلام طراحی شده اند از صحابه های پیامبر مکرم اسلام (ص) پیروی نمایند.
كميته امداد امام خميني(ره) نهادي است كه خدمات بسيار شاياني به مردم مناطق محروم و ساير مستضعفين نموده است
مولوی احمدالله احراری گفت: ياري رساندن به مستمندان و نيازمندان از جمله اموريست كه اسلام به آن تاكيد فراوان دارد و در اين رابطه كميته امداد حضرت امام(ره) پيشقدم بوده است.
حضرت فاطمه زهراء(س) مادري مهربان و همسري فداكار بود كه هيچگاه از مشكلات زندگي شكايت نمي كرد
مولوي امان الله برزگر گفت: زنان ما اگر مي خواهند در دنيا و آخرت سعادتمند شوند مي بايست حضرت فاطمه زهراء(س) را الگوي خود قرار دهند.
اخلاق جوانمردانه نبوی امروز در کشورهای اسلامی گم شده است
مولوي غلام نبي توكلي گفت: وضعيت امروز جوامع اسلامي نتيجه دوري از اخلاق نبوي است.
Back   2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11   Next

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.