اهل سنت

نماز جمعه هاي اهل سنت

نماز راه رسیدن به خداست/ کمک به نیازمندان همواره مورد توجه قرار گیرد
امام جمعه سقز گفت: نماز را رمز رسیدن به پروردگار دانست و بر تشویق کودکان و نوجوانان جهت اقامه نماز و ثمرات آن توسط خانواده ها تاکید کرد.
حفاظت و حراست از منابع طبیعی توسط مردم انجام شود
امام‌جمعه سنندج با تأکید بر لزوم حفظ و حراست از منابع طبیعی گفت: منابع طبیعی بسیار با اهمیت و با ارزش بوده و آیه‌های قرآن کریم نیز از این زیبایی‌ها و آفرینش بی‌همتا سخن گفته است.
والدین فرزندان را بر اساس تعالیم اسلام تربیت کنند
امام جمعه بوکان گفت: آیات متعدی از قرآن کریم به احترام فرزندان به والدین اشاره می‌کند و انجام این عمل هم باعث خشنودی و رضایت پدر و مادر می‌شود و هم رضایت حق تعالی را به دنبال دارد.
مسلمانان برای ترویج امربه‌معروف و نهى از منکر در جامعه تلاش کنند
امام جمعه اهل سنت کامیاران گفت: امربه‌معروف و نهى از منکر یک دستور و واجب مهم اسلامى است و باید همه مسلمانان اجرای این دستور الهی را در زندگی خود جدی بگیرند.
امنیت و آرامش کنونی ایران اسلامی از برکات بزرگ حق تعالی است
امام جمعه بانه گفت: انتظار داریم مردم خیر و نیک‌اندیش شهرستان بانه در جشن نیکوکاری شرکت کنند و هر کس به توان خود با اهدای کمک‌های نقدی و غیرنقدی به نیازمندان کمک کند.
شیطان همیشه در کمین مسلمانان است
امام جمعه دهگلان گفت: مسلمانان مواظب گناه و هوای نفسانی باشند چون پیروی از هوای نفس انسان را به سوی گناه سوق می‌دهد و شیطان هر لحظه در کمین مومنان است.
حفظ احترام و آبرو مهمترین وظیفه زن و شوهر نسبت به یکدیگر است
امام جمعه مریوان گفت: احترام متقابل میان زن و شوهر اساس خوشبختی و سعادت در زندگی زناشویی است که باید به درستی رعایت شود.
هر مسجد باید آموزشگاهی فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و هنری باشد
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مساجد به عنوان پایگاه اسلامی در افزایش آگاهی جوانان و تقویت نظام اسلامی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان است گفت: هر مسجد باید آموزشگاهی فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و هنری باشد.
افراد خیر و نیکوکار یاریگران دین اسلام هستند
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه از افراد خیر و نیکوکار به عنوان یاریگران دین اسلام و رعایت کنندگان حدود الهی یاد کرد و با بیان آیات محکم قرآن کریم به آنان مژده داد که خداوند و فرشتگانش پیوسته چنین افرادی را محفوظ و موفق می نمایند.
مومن واقعی کسی است که به فرایض الهی نماز پایبند باشد
امام جمعه روستای حاجی قوشان گفت : مومن واقعی کسی است که به زکات و فرایض الهی نماز پایبند باشد و آنها را سرلوحه خود در زندگی خویش قرار دهد.
Back   2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11   Next