اهل سنت

نماز جمعه هاي اهل سنت

حوادث میانمار نتیجه تفرقه بین مسلمانان است/ مجامع بین المللی مظلومان را دریابند
شیخ بهجت ضمن محکوم کردن نسل کشی در میانمار گفت: حکام جهان اسلام باید فکری به حال مسلمانان در میانمار کنند و از مجامع بین المللی میخواهیم که مظلومان را دریابند.
مسلمانان در علوم و فنون مختلف باید پیشرو باشند
امام جمعه بیجار گفت: اسلام دین علم و آگاهی است و در آموزه های قرآنی و احادیث نبوی بر تلاش مسلمانان برای کسب علوم و فنون مختلف تأکید شده است.
دشمن شناسی نیاز کنونی جهان اسلام برای مقابله با تهدیدات است
امام جمعه سروآباد بر توجه ویژه به توطئه های دشمنان و شناخت از برنامه های تفرقه افکنانه آنان تأکید کرد.
اعیاد اسلامی فرصتی مناسب برای نزدیکی قلوب مسلمین است
امام جمعه سقز گفت: مسلمانان باید آیین ها و اعیاد اسلامی را به خوبی پاس داشته و از این ایام برای تقویت همستگی و همدلی امت اسلامی بهره گیرند.
ترویج معروفات و مبانی دینی در بین نسل جوان جدی گرفته شود
امام جمعه کامیاران نسبت به کم کاری برخی خانواده ها در خصوص آشناکردن فرزندانشان با مبانی دینی و اعتقادی هشدار داد و گفت: باید ترویج معروفات و مبانی دینی در بین نسل جوان جدی گرفته شود.
ایران قربانی اصلی تروریسم در جهان است
امام جمعه دیواندره به توطئه های گسترده دشمنان طی ۳۸ سال اخیر علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ایران قربانی اصلی تروریسم در جهان است و هزاران نفر از هموطنانمان در این سال ها در عملیات های تروریستی مزدوران دشمن به شهادت رسیده اند.
پاسداشت اعیاد اسلامی پاسداشت آموزه های دین مبین اسلام است
امام جمعه مریوان بر توجه همیشگی نسبت به پاسداشت ایام و مناسبت های دینی و مذهبی در جامعه تأکید کرد و گفت: پاسداشت اعیاد اسلامی پاسداشت آموزه های دین مبین اسلام است.
در نزد اهل سنت نماز عید قربان سنت و نماز جمعه واجب است
خطیب جمعه پاوه در خطبه های امروز نماز جمعه، به اجتماع میلیونی حجاج در عرفات اشاره کرد و گفت: دو سال پیش در چنین روزی فاجعه‌ای بزرگ روی داد و تعدادی از حجاج ما غریبانه به شهادت رسیدند؛ اما در حج امسال که در آن 2 میلیون و 300 هزار نفر حاجی حضور دارند تا امروز به فضل پروردگار هیچ‌گونه حادثه‌ای روی نداده است. از این بابت خداوند را شاکریم. نماز جمعه مورخه 96/06/10 به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادری و حضور پرشور مسلمانان نمازگزار در مسجد جامع شهر پاوه، اقامه شد. در نماز جمعه این هفته خطیب جمعه پاوه خطبه‌ها را به موضوعات «۱-داستانی اخلاقی از شقیق بلخی ۲-همراه با حجاج در منا ۳-اشاره‌ای به قربانی در عید قربان» اختصاص داد.
مسلمانان باید با اتحاد و انسجام مانع نفوذ دشمنان شوند
شیخ حسن بازدار گفت: اگر امروز در بسیاری از کشورهای اسلامی خصومت و جنگ و خونریزی و نفوذ دشمنان در بین آنها شده، علت این است که مسلمانان از تسامح و گذشت و از انسجام و همدلی فاصله گرفته و باعث نفوذ دشمنان شده اند.
هر کس وجوب حج را انکار کند کافر بحساب می آید
شیخ جمات مژده گفت: حج یکی از ارکان پنجگانه اسلام است و یکی از فرائض و ضروریات دین است و هر کس وجوب آن را انکار کند کافر بحساب می آید.
Back   3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11  -  12   Next