اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 4 ارديبهشت 1397| 9 شعبان 1439

 


نماز جمعه هاي اهل سنت

اخلاص و پاکی نیت، شرط پذیرفته شدن اعمال است
شیخ ابراهیم محمدی گفت: ادب در برابر خداوند، یاری خواستن و یاری طلبیدن از اوست، و اطمینان داشته باشیم که خداوند بر عطا و گرفتن هرچیزی قادر و تواناست.
برجام موجب تضعیف صنعت هسته‌ای ما شد
امام جمعه اهل سنت بیجار با انتقاد به عملکرد دولت گفت: امروز ما می‌بینیم که برجام نفع چندانی برای ما نداشت و بلکه موجب تضعیف صنعت هسته‌ای ما هم شد.
ملت ایران با اتحاد و همدلی خود پشتیبان نیروهای مسلح هستند
امام جمعه سقز گفت: دشمنان باید بدانند که ملت ایران اسلامی با اتحاد و همدلی خود پشتیبان نیروهای مسلح هستند و این موجب شده است که نیروهای مسلح هم با تبعیت از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در برابر هر گونه تهدید مقاوم باشد.
یکی از اهداف اصلی دشمنان تضعیف جایگاه ولایت و رهبری است
امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی دشمنان تضعیف جایگاه ولایت و رهبری است اما جایگاه رهبری هیچگاه با توطئه‌های دشمنان تضعیف نمی‌شود.
دوری از معنویت دینی عامل اختلاف میان مسلمانان است
امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: دوری از معنویت دینی مهمترین عامل اختلاف و درگیری میان مسلمانان در کشورهای مختلف است.
حضور آمریکا در منطقه تنها ویرانی به دنبال دارد
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، تحرکات اخیر آمریکا و همدستانش در منطقه و ایجاد فضای رعب و وحشت را محکوم کرد و گفت: آنها در حالی که جنگی دیگر در منطقه برپا می کنند که در جنگ های قبلی جزء ویرانی، کشتار، آوارگی و عقب افتادگی منطقه نتیجه دیگری نداشته اند.
چیزی در پیشگاه پروردگار منان به داد ما می رسد قلب سلیم است
حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد محمدیه شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و گفت : عقل حکم می کند که هر از چندگاهی رفتار و کردار خود را محاسبه نماییم و در روند زندگی خود به سوی تعالی و تقرب و نزدیک به خداوند متعال تجدید نظر کنیم .
تشکیل امت واحده اسلامی از اصلی ترین آموزه های قرآنی است
حجت الاسلام عبدالله رنجبر در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع اهل سنت روستای عباس آباد از توابع شهرستان آستارا با اشاره به آیه 36 سوره مبارکه اسرا و با بیان اینکه خداوند متعال را به خاطر همه نعمت هایی که به ما عطا فرموده است به خصوص نعمت بزرگ دین اسلام شاکر و سپاسگذاریم ، افزود : خداوند در این آیه می فرماید از چیزی که از آن علم و آگاهی ندارید ، پیروی نکنید ، زیرا چشم و گوش و دل مورد بازخواست خواهند بود .
ماه رجب فیوضات و فضیلت های بسیاری دارد
حجت‌الاسلام تاج‌الدین برزکوهی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم سخنان خود را با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت نمازگزاران به تقوای الهی آغاز کرد و با اشاره به ماه پر فیض رجب ، اظهار داشت : ماه رجب فیوضات و فضیلت های بسیاری دارد و طبق روایات روزه گرفتن در این ماه ثواب و پاداش بسیاری نزد خداوند متعال خواهد داشت و بسیاری از مومنان و پیشگامان زهد و تقوا ایام این ماه را روزه داری می کنند .
اسلام مخالف تمام انواع عقب‌ ماندگی است
حجت الاسلام علی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای وارده سرا از توابع بخش اسالم با اشاره به شکوه و عظمت اسلام در جهان گفت : واقعیت های تاریخی که هیچ دلیلی برای شک و تردید باقی نمی‌گذارند ، دین اسلام را یک مسیر هدایت بشریت که در مدت زمانی کوتاه ، توانست با شکوه‌ترین و طولانی ترین تمدن را در تاریخ بنیان‌گذاری کند ، معرفی می نماید
Back   3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11  -  12   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.