اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 2 فروردين 1397| 6 رجب 1439

 


نماز جمعه هاي اهل سنت

حجاب برای بانوان از دستورات مهم خداوند است
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: شخصیت بانوان به حفظ حجاب آنان است و اجرای این مهم برای زنان و دختران از دستورات مهم خداوند و رسول خدا(ص) بحساب می آید.
نگاهي گذرا به خطبه هاي نماز جمعه اهل سنت کشور در جمعه ي گذشته
گزيده اي مهم از خطبه هاي نماز جمعه اهل سنت: پاوه، پیرانشهر، سنندج، کرمانشاه، ارومیه، کنگان، روانسر، عسلویه، کوته‌کومه، عباس‌آباد، سیراف، بندو، خارک، سهمو، نخل‌تقی، بانه، سقز، دیواندره، سروآباد، بیجار، مریوان، دهگلان، قروه، مهاباد، بوکان، باخرز، بیرجند، سمیع‌آباد، عنبران، چکچکه، چنارلی، آق‌قلا، پیرواش، گنبدکاووس، تکاب، شاهین‌دژ، اشنویه، نقده، اسدیه، باغلق، مشهدریزه، آستارا و پیرهرات
زیارت قبر نزدیکان برای ما پند و عبرتی خواهد بود و ما را به یاد مرگ می اندازد
حجت‌الاسلام یعقوبی در خطبه های نماز جمعه در مسجد رسول اکرم (ص) روستای پیرهرات بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و با بیان اینکه مرگ عزیزان بهترین اندرز برای انسان است ، گفت : بر هر انسانی لازم است به روز قیامت و لحظه ترک دنیا فکر کند و با تامل در از دست دادن نزدیکان خود به یاد لحظه مرگ باشد .
زیانکاران واقعی کسانی هستند که در هنگام حیات در دنیا انفاق نمی کنند
حجت الاسلام جابر عباداللهيان ، امام جمعه اهل سنت مسجد رسول اکرم (ص) روستای عنبران از توابع شهرستان آستارا در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت : خداوند متعال نعمت های نا محدود و بی شماری را در اختیار همه انسان ها قرار داده است که از میان این نعمت ها برخی مادی و دنیوی هستند که خداوند به اقتضای رحمانیتش به همه انسان ها چه مومن و چه کافر عطا فرموده است و برخی نعمت ها نیز معنوی و اخروی هستند که راهنمای انسان برای دستیابی به سعادت و خوشبختی ابدی می باشند .
امروز نزاع در كشورهاي اسلامي باعث خوشحالي دشمنان اسلام و دوري مسلمانان از يكديگر شده است
مولوي ذبيح الله رحيمدادي گفت: اين نزاع ها و درگيريها نتيجه فاصله گرفتن مسلمانان از دين و اوامر الهي و سنت رسول الله است.
پس از مرگ هيچ كدام از اموال و دارايي هاي انسان به كار او نمي آيند
عبدالغفور آخوند يزداني گفت: سعي كنيد در اين دنيا به دنبال ورع و پرهيزگاري باشيد تا آخرت شما آباد گردد.
بحران هاي جوامع اسلامي به خاطر اين است كه مسلمانان به جاي رحمت و گذشت، قساوت را جايگزين كرده اند
مولوی سيد احمد عبداللهی گفت: جنگ ها و نزاع هاي بيشماري كه امروز در جهان اسلام وجود دارد تنها توان و نيروهاي مسلمان را تضعيف كرده و دشمنان از آن سود مي برند.
مسلمانان باید با رفع موانع وحدت دشمنان اسلام را ناامید هستند
ماموستا ابراهیم سرخابی، امام جمعه اهل سنت نقده در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: مسلمانان باید هوشیار باشند و بدانند که دشمنان اسلام دوست نیستند و غمخوار مردم مسلمان نخواهند بود.
در برگزاری اعیاد ملی باید به آرامش و امنیت مردم توجه شود
ماموستا مصطفی خاتمی، امام جمعه اشنویه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به حفظ امنیت و آرامش در استقبال از سال نو اظهار داشت: امیدواریم مثل سال قبل مراسم چهارشنبه سوری با همکاری و همیاری مردم با حفظ امنیت و آرامش همراه باشد تا اتفاقات به حداقل برسد.
تقوای الهی باید در رفتار و کردار مسلمانان نمایان شود
ماموستا حاصل بالقچی، امام جمعه اهل سنت شاهین دژ در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: مسلمانان باید به فکر مرگ و آخرت باشند چرا که شکست و پیروزی و تقدیر انسان دست خداوند متعال است.
Back   4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11  -  12  -  13   Next

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.