اهل سنت

نماز جمعه هاي اهل سنت

کار کردن انسان و کسب روزی حلال در زمره مجاهدان و جهاد فی سبیل الله است
ماموستا ملاصلاح نیرومند امام جمعه موقت اشنویه با توصیه همگان به رعایت تقوی الهی در خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشت: تشریع احکام در دین اسلام از طرف خداوند و سنت حسنه پیامبر تبیین و تشریح شده که هرآنچه اسلام درمورد احکام بیان شده است برای همه زمان و ادوار تاریخ براساس دفع مضرات وجلب منفعت بوده و خالق متعال در تشریع احکام نفع عموم مردم را درنظر گرفته است.
شیعه و سنی با حفظ "وحدت و یکدلی" در برابر تفرقه‌افکنان ایستادگی کنند
امام جمعه دیواندره گفت: امروزه به دلیل گرایش‌های شیطانی، حرکت مردم به سمت گناه بیشتر و بر تعداد آنها افزوده شده اما باید مسلمانان در برابر افرادی که هدف آنها ایجاد اختلاف و تفرقه است مقابله کنند.
بانکهای عامل وام ازدواج با جوانان تعامل داشته باشند
امام جمعه دهگلان گفت: بانکهای عامل وام ازدواج خواست تا با جوانان و زوجین جهت پرداخت وام ازدواج به آنان تعالم و همکاری داشته باشند و در هنگام اخذ وثیقه وضمانت از آنان سختگیری ننمایند.
عالمان دینی پاسداران دین خدا هستند
امام جمعه بانه گفت: متاسفانه امروز شیوه برخورد برخی از ماموستایان آیینی با مسائل دینی و اعتقادی از روی هوی و هوس های دنیوی است.
پایبندی به دستورات قرآنی مهم‌ترین راه دوری از "فساد، ظلم و خیانت" است
امام جمعه سنندج گفت: باید در زندگی به نیازمندان کمک و با روی خوش با هم‌نوعان خود برخورد کنیم و در حق دیگران "فساد، ظلم و زور و خیانت" نکنیم.
حج یکی از ارکان مهم اسلام ومحور وحدت عملی بین مسلمانان است
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: حج به عنوان رکن رکین اسلام برای پیشرفت و احیای وحدت عملی بین مسلمانان جهان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
کابینه دولت جدید مطالبات مردم استان های مرزی را در اولویت قرار دهد
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با تبریک تنفیذ و تحلیف رئیس جمهوری ابراز امیدواری کرد؛ کابینه جدید تمرکز بر مطالبات مردم استان های مرزی را در اولویت قرار دهد و برای بحران بیکاری و رکود اقتصادی که مردم نجیب کرمانشاه را به شدت آزرده خاطر کرده چاره اندیشی عاجل کند.
حج مظهر اقتدار انسجام و اتحاد امت اسلامی و یکی از ارکان مهم دین مبین اسلام است
مولوی عبدالکریم علی بائی گفت: خداوند متعال برای هر گروهی و قومی مناسک و اعمالی را قرار دادند تا به ذکر خداوند متعال مشغول باشند.
حج‌ از‌ فرایض اسلام است
امام جمعه اهل سنت تايباد گف: حجاج بيت الله الحرام با یقین به بخشش خداوند از سفر برگردند و پس از بازگشت باید اعمالشان را اصلاح کنند.
در یک شهر تعدد نماز جمعه صحیح نیست
امام جمعه سقز گفت: تعدادی از ائمه جماعت مساجد سطح شهر در صدد اجرای کردن نماز جمعه در محله های شهرسقز هستند و این مساله دراقوال و فرمایشات مذهب امام شافعی درست نیست که در شهری چندین جمعه متعدد خوانده شود بلکه باید همه نمازگزاران در روز جمعه در یک مکان جمع شوند وجمعه بخوانند.
Back   4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11  -  12  -  13   Next