اهل سنت

يادداشت تحليلي

اهداف و پی‌آمدهای سفر ترامپ به عربستان / دكتر عباسعلی فرزندی
مهم ترین چالش های امنیت ملی برای آمریکا همواره از منطقه غرب آسیا نشأت گرفته است و جای تعجب ندارد که ترامپ نخستین سفر خارجی خود را از این منطقه آغاز کرد و با متحدین اصلی امریکا؛ یعنی سران عربستان و اسرائیل دیدار و گفتگو کرد.
دیدگاه های رهبر معظم انقلاب در خصوص بایدها و نبایدهای انتخابات (بخش دوم)
در نگاهی گذرا می توان گفت که طبق بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) حضور حداکثری در انتخابات از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. می بایست به این نکته توجه داشت که انتخابات عرصه بروز وحدت است و می بایست به رقابت مثبت پرداخت و هر شخصی که مسئول شد، نسبت به مردم، خدمتگزار باشد.
بایسته های انتخابات از منظر حضرت امام خمینی(ره)، (بخش دوم) / دكتر عباسعلی فرزندی
انقلاب اسلامی، انقلابی الهی و مردمی است؛ این بدین معناست که مشروعیت انقلاب اسلامی برگرفته از آرمان ها و ارزش های الهی و اسلامی است و مقبولیت انقلاب اسلامی نیز به سبب مقبولیت مردمی است.
دیدگاه های رهبر معظم انقلاب در خصوص بایدها و نبایدهای انتخابات (بخش اول)
حضور در انتخابات حق و تکلیف افراد جامعه است و حضور آنان سبب استقامت تحکیم نظام می شود و دشمن را از فکر ضربه زدن، فساد و فتنه منصرف می کند.
بایسته های انتخابات از منظر حضرت امام خمینی(ره)، (بخش اول) / دكتر عباسعلی فرزندی
حضرت امام خمینی(ره)، مردم سالاری دینی را یکی از نشانه های بارز و اصلی انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می دانند.
مقابله با موانع تولید و اشتغال ؛ مهمترین رویکرد در تحقق اقتصاد مقاومتی
بیانات مهم و راهبردی رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم اجتناب مردم از خرید کالای خارجی و نامگذاری سال 96 به نام اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال می تواند فصل نوینی از حیات اقتصادی کشور و مقابله با مکتب های اقتصادی غیر بومی را به منصۀ ظهور رساند، البته تحقق این مهم نیازمند عزم و ارادۀ جدی آحاد مسئولان و اجرای دقیق و کارشناسانۀ سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی است.
نگاهی به رهنمودهای حکیمانه و رهگشای رهبر معظم انقلاب در کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین / دكتر عباسعلی فرزندی
ششمين كنفرانس بين‏ المللى حمايت از انتفاضه فلسطين در تهران در شرایطی با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامى (مدظله العالی) و سخنان حكميانه‏ معظم له آغاز شد كه انتفاضه جديد فلسطين همچنان شهدايى را تقديم آرمان مقدس آزادسازى قدس شريف مى‏كند.
نگاهی گذرا به زندگی مالکوم ایکس / دكتر عباسعلی فرزندی
مالكوم ايكس در نوزدهم مه سال ۱۹۲۵میلادی در شهر اوماهای ايالت نبراسكای آمریکا متولد شد. نام واقعی وی مالكوم ليتل، مادرش لوییس نورتون زنی سفید‌پوست، تحصیل کرده و خانه‌دار و پدرش ارل ليتل سیاه‌پوستی با حدود دو متر قد و هیکلی قوی که از یک چشم نابینا و كشيش و واعظ مذهبی بود. پدر مالكوم از فعالان اجتماعی بود كه برای احقاق حقوق سياهان تلاش بسیاری می‌کرد.
نگاهی گذرا به آثار شوم کودتای سوم اسفند ماه 1299 برای ایران / دكتر عباسعلی فرزندی
تاریخ معاصر ایران نشان می دهد اگر چه بخشی از عوامل و دلایل کودتای سوم اسفند ماه 1299 مرتبط با مسایل داخلی کشور است، اما انگلیسی ها در این زمینه نقش اساسی داشته اند.
نگاهی تحلیلی به عملیات افتخارآمیز کربلای5 / دكتر عباسعلی فرزندی
سرنوشت جنگ با درخشش ابتکارات و نوآوری و تجربیات ذی‌قیمت رزمندگان اسلام به ویژه در عملیات های آفندی چون والفجر8 و کربلای5 به گونه ای تغییر کرد که تحلیل گران و کارشناسان نظامی دنیا را به تعجب واداشت.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5   Next