اهل سنت

يادداشت تحليلي

وحدت حوزه و دانشگاه؛ چیستی و چگونگی/ دکتر عباسعلی فرزندی
وحدت حوزه و دانشگاه که از ابتکارهای حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) می باشد، از مظاهر و نمادهای مهم وحدت است.
شکست کودتای عبدا... صالح در یمن نمادی از شکست نقشه های سعودی - اسرائیلی/ دکتر عباسعلی فرزندی
کودتای عبدا... صالح در یمن به عنوان کودتایی عربستانی-اسرائیلی اگرچه، با حمایت ها و اقدامات سازمان‌های اطلاعاتی عربستان و اسرائیل انجام شد، اما در نقطه های آغازین با شکست مواجه شد.
دیپلماسی وحدت اسلامی؛ مهمترین ضرورت میان مذهبی در پسا داعش
بی تردید نقش بی بدیل دانشگاه مذاهب اسلامی به عنوان بزرگترین منبع دانش ساز میان فرهنگی و میان مذهبی در ایجاد دیپلماسی علمی ، فرهنگی و سیاسی بر مبنای دانش شناسی مذاهب اسلامی در فضای پسا داعش به شدت خود نمایی می کند.
فهم راهبرد جدید آمریکا به عنوان مظهر استکبار، ضرورتی انکارناپذیر/ دکتر عباسعلی فرزندی
استکبارستیزی، استقلال و نفی وابستگی از موضوعات مهم مطرح شده در گفتمان انقلاب اسلامی است که در این حوزه، از مفاهیم دین مبین اسلام و آموزه های آن، قرآن مجید، سنت نبوی، صاحبنظران اسلامی و... بهره گیری شده است.
آزادسازی شهر بوکمال سوریه پایانی بر کابوس سلطه داعش/ دکتر عباسعلی فرزندی
شکست داعش در بوکمال به معنی شکست این گروه تروریستی در سوریه است. داعش که درصد بالایی از خاک سوریه را در اختیار داشت، هم اکنون تنها در بخش هایی از مناطق مرزی این کشور و عراق حضور نامبارک دارد.
رحلت جانسوز پيامبر اعظم(ص)، وظایف مسلمانان/ دکتر عباسعلی فرزندی
پیامبر اعظم اسلام(ص) شخصیت بی نظیر تاریخ بوده اند که در هدایتگری و رهبری مردم؛ با وجود مسائل و مشکلات بسیار و نافرمانی هایی که از سوی دشمنان انجام می شد، عاشقانه و خالصانه تمام تلاش خویش را به کار بستند
به مناسبت روز استقلال فلسطین (15 نوامبر 1988)/ دکتر عباسعلی فرزندی
رژیم جعلی صهیونیستی با جنایت های متعدد علیه فلسطینیان، علاوه بر برجای گذاشتن چهره ای منفور و بی اعتبار از خویش در عرصه بین المللی، زمینه اضمحلال خویش را بیش از پیش نزدیک تر ساخته است.
نکته ها و ملاحظات استعفای سعد حریری/ دکتر عباسعلی فرزندی
سعد حریری در مصاحبه تحمیلی خود با جملاتی که به نظر می رسد از سوی حکام آل سعود به وی دیکته شده بود، اوضاع لبنان را بحرانی جلوه داد و حتی ادعا کرد که از ترور شدن بیم دارد!
نگاهی به اهداف و راهکارهای مجمع تقریب مذاهب اسلامی/ دکتر عباسعلی فرزندی
تقریب مذاهب اسلامی و اتحاد مسلمانان و امت اسلامی در برابر دشمنان اسلام، هدف مهم شخصیت های آگاه و دلسوز جهان اسلام و یکی از بزرگترین هدف های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است، بر این اساس به دنبال اقدامات گسترده جمهوری اسلامی مجمع جهانی تقریب اسلامی در راستاي اتحاد امّت اسلامي و وحدت مسلمانان، در نوزدهم مهرماه 1369 توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) تأسيس شد.
زمینه های همه پرسى استقلال كردستان عراق و پی آمدهای آن/ دکتر عباسعلی فرزندی
همه پرسی استقلال کردستان عراق یکی از موضوعاتی است که با حمایت جبهه استکبار جهانی و به ویژه رژیم جعلی صهیونیستی در حال پیگیری است، بر این اساس بررسی زمینه ها، اهداف و... جبهه استکبار جهانی و به ویژه رژیم جعلی صهیونیستی و نتایج و پیامدهای این همه پرسی بسیار ضروری است.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7   Next