اهل سنت

يادداشت هفته

مقابله با موانع تولید و اشتغال ؛ مهمترین رویکرد در تحقق اقتصاد مقاومتی
بیانات مهم و راهبردی رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم اجتناب مردم از خرید کالای خارجی و نامگذاری سال 96 به نام اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال می تواند فصل نوینی از حیات اقتصادی کشور و مقابله با مکتب های اقتصادی غیر بومی را به منصۀ ظهور رساند، البته تحقق این مهم نیازمند عزم و ارادۀ جدی آحاد مسئولان و اجرای دقیق و کارشناسانۀ سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی است.
نگاهی به رهنمودهای حکیمانه و رهگشای رهبر معظم انقلاب در کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین / دكتر عباسعلی فرزندی
ششمين كنفرانس بين‏ المللى حمايت از انتفاضه فلسطين در تهران در شرایطی با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامى (مدظله العالی) و سخنان حكميانه‏ معظم له آغاز شد كه انتفاضه جديد فلسطين همچنان شهدايى را تقديم آرمان مقدس آزادسازى قدس شريف مى‏كند.
نگاهی گذرا به زندگی مالکوم ایکس / دكتر عباسعلی فرزندی
مالكوم ايكس در نوزدهم مه سال ۱۹۲۵میلادی در شهر اوماهای ايالت نبراسكای آمریکا متولد شد. نام واقعی وی مالكوم ليتل، مادرش لوییس نورتون زنی سفید‌پوست، تحصیل کرده و خانه‌دار و پدرش ارل ليتل سیاه‌پوستی با حدود دو متر قد و هیکلی قوی که از یک چشم نابینا و كشيش و واعظ مذهبی بود. پدر مالكوم از فعالان اجتماعی بود كه برای احقاق حقوق سياهان تلاش بسیاری می‌کرد.
نگاهی گذرا به آثار شوم کودتای سوم اسفند ماه 1299 برای ایران / دكتر عباسعلی فرزندی
تاریخ معاصر ایران نشان می دهد اگر چه بخشی از عوامل و دلایل کودتای سوم اسفند ماه 1299 مرتبط با مسایل داخلی کشور است، اما انگلیسی ها در این زمینه نقش اساسی داشته اند.
نگاهی تحلیلی به عملیات افتخارآمیز کربلای5 / دكتر عباسعلی فرزندی
سرنوشت جنگ با درخشش ابتکارات و نوآوری و تجربیات ذی‌قیمت رزمندگان اسلام به ویژه در عملیات های آفندی چون والفجر8 و کربلای5 به گونه ای تغییر کرد که تحلیل گران و کارشناسان نظامی دنیا را به تعجب واداشت.
تحلیلی بر حماسه نهم دی ماه از منظری دیگر/ دكتر عباسعلی فرزندی
حماسه نهم‌دی، توجه به نقش ایمان دینی و اراده الهی، نقش والای رهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در هدایت جامعه، تبیین نقش حماسه نهم‌دی در مأیوس شدن دشمنان، آگاهی نسل ها به عمق دشمنی دشمنان با ملت مسلمان ایران، پیشگیری از تکرار فتنه انگیزی، انسجام عمومی ملت در مقابل دشمنان و... از ضرورت های همیشگی و همگانی است.
نگاهی گذرا بر مواضع نابخردانه نخست وزیر انگلیس/ دكتر عباسعلی فرزندی
نخست وزیر انگلیس در سخنرانی خود در سی و هفتمین نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس ضمن تشریح سیاست‌های دولت خود در زمینه روابط با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، به نقش ایران در منطقه نیز پرداخت و از آمادگی انگلیس برای همکاری با کشورهای عضو شورا برای مقابله با آنچه وی «اقدامات تهاجمی ایران در منطقه» خبر داده است.
پيامبر اعظم(ص) و حكومت ديني/ دكتر عباسعلی فرزندی
حکومت یکی از شئونات رسالت است، بر این اساس پیامبر اعظم(ص) بعد از هجرت به مدینه حکومت تشکیل دادند. حکومت ابزار تحقق دین است.
یادی از شهیدان اهل سنت در دفاع مقدس / دكتر عباسعلی فرزندی
در دفاع مقدس همه اقوام، مذاهب با مسئولیت شناسی و تعهد نقش آفرینی کرده اند، به عنوان نمونه می توان حضور روحانیت اعم از تشیع و اهل سنت را از زبان دبیر کل کنگره شهدا و ایثارگران روحانی را مورد توجه قرار داد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5   Next