اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز دوشنبه، 2 بهمن 1396| 6 جمادي الاول 1439

 


يادداشت تحليلي

نیم نگاهی گذرا به نامه حضرت امام خمینی(ره) به گورباچف و دست آوردهای آن/ دکتر عباسعلی فرزندی
در نگاهی گذرا می توان گفت که ‌حضرت امام خمینی‌(ره‌) رهبری زمان شناس و تأثیرگذار در تاریخ محسوب می شوند که همواره با اندیشه های الهی جهت هدایت انسان ها به سوی تعالی و سعادتمندی تلاش کردند.
نگاهی به دستاوردها و بایسته های حماسه نهم دی/ دکتر عباسعلی فرزندی
انتخابات از مهم ترین وجوه مردم سالاری دینی به حساب می آید. متأسفانه پس از اعلام نتایج انتخابات 22 خرداد1388، برخی از کاندیداها و احزاب سیاسی شکست خورده در رقابت های انتخاباتی، که بازیچه اقدام طراحی شده دشمن بودند، با اعتراض به نتیجه انتخابات برخی ازشهرهای ایران به ویژه شهرتهران را دستخوش وقوع نا آرامی ها و اعتراضات کردند.
وحدت حوزه و دانشگاه؛ چیستی و چگونگی/ دکتر عباسعلی فرزندی
وحدت حوزه و دانشگاه که از ابتکارهای حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) می باشد، از مظاهر و نمادهای مهم وحدت است.
شکست کودتای عبدا... صالح در یمن نمادی از شکست نقشه های سعودی - اسرائیلی/ دکتر عباسعلی فرزندی
کودتای عبدا... صالح در یمن به عنوان کودتایی عربستانی-اسرائیلی اگرچه، با حمایت ها و اقدامات سازمان‌های اطلاعاتی عربستان و اسرائیل انجام شد، اما در نقطه های آغازین با شکست مواجه شد.
دیپلماسی وحدت اسلامی؛ مهمترین ضرورت میان مذهبی در پسا داعش
بی تردید نقش بی بدیل دانشگاه مذاهب اسلامی به عنوان بزرگترین منبع دانش ساز میان فرهنگی و میان مذهبی در ایجاد دیپلماسی علمی ، فرهنگی و سیاسی بر مبنای دانش شناسی مذاهب اسلامی در فضای پسا داعش به شدت خود نمایی می کند.
فهم راهبرد جدید آمریکا به عنوان مظهر استکبار، ضرورتی انکارناپذیر/ دکتر عباسعلی فرزندی
استکبارستیزی، استقلال و نفی وابستگی از موضوعات مهم مطرح شده در گفتمان انقلاب اسلامی است که در این حوزه، از مفاهیم دین مبین اسلام و آموزه های آن، قرآن مجید، سنت نبوی، صاحبنظران اسلامی و... بهره گیری شده است.
آزادسازی شهر بوکمال سوریه پایانی بر کابوس سلطه داعش/ دکتر عباسعلی فرزندی
شکست داعش در بوکمال به معنی شکست این گروه تروریستی در سوریه است. داعش که درصد بالایی از خاک سوریه را در اختیار داشت، هم اکنون تنها در بخش هایی از مناطق مرزی این کشور و عراق حضور نامبارک دارد.
رحلت جانسوز پيامبر اعظم(ص)، وظایف مسلمانان/ دکتر عباسعلی فرزندی
پیامبر اعظم اسلام(ص) شخصیت بی نظیر تاریخ بوده اند که در هدایتگری و رهبری مردم؛ با وجود مسائل و مشکلات بسیار و نافرمانی هایی که از سوی دشمنان انجام می شد، عاشقانه و خالصانه تمام تلاش خویش را به کار بستند
به مناسبت روز استقلال فلسطین (15 نوامبر 1988)/ دکتر عباسعلی فرزندی
رژیم جعلی صهیونیستی با جنایت های متعدد علیه فلسطینیان، علاوه بر برجای گذاشتن چهره ای منفور و بی اعتبار از خویش در عرصه بین المللی، زمینه اضمحلال خویش را بیش از پیش نزدیک تر ساخته است.
نکته ها و ملاحظات استعفای سعد حریری/ دکتر عباسعلی فرزندی
سعد حریری در مصاحبه تحمیلی خود با جملاتی که به نظر می رسد از سوی حکام آل سعود به وی دیکته شده بود، اوضاع لبنان را بحرانی جلوه داد و حتی ادعا کرد که از ترور شدن بیم دارد!
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8   Next

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.