اهل سنت

يادداشت تحليلي

ضرورت اتحاد جهان اسلام در مقابله با موج اسلام ستیزی گروه های افراطی اسلامی و غیر اسلامی
لزوم محکومیت عاملان کشتار و هولوکاست مسلمانان مظلوم میانمار از سوی همۀ دولت های بین المللی به ویژه جوامع اسلامی هم چنین ضرورت حمایت همه جانبه جوامع بشری به ویژه دولت ها و ملت های اسلامی از مسلمانان مظلوم میانمار برای برون رفت از یک فاجعۀ عظیم انسانی بسیار حیاتی است.
بایسته‌های دولت از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی)/ دکتر عباسعلی فرزندی
دولت به عنوان خدمتگزار مردم وظيفه دارد با اتكاء به سرمايه هاي انساني و ساير منابع در اختیار، با برنامه ریزی کارشناسانه، در جهت تأمين رفاه و امنيت عمومي گام بردارد و تلاش كند تا كشور مسير رشد و تعالي را بپيمايد.
"شهید حججی" نماد و اسطوره مقاومت علیه افراط و تکفیر
پیروزی های محور مقاومت مرهون رشادت "شهید حججی ها" و دیگر شهدای مدافع حرم است. شهادت شهید حججی شور و شوق شهادت را در نسل سوم انقلاب نشان داد. صلابت، آرامش، شجاعت، و معنویت معنادار "شهید حججی" تجلی فرهنگ اسلام ناب و تجسم عینی حماسۀ عاشورا است که نشان داد نسل سوم انقلاب هم طراز شهدای نسل اول از شور و شوق شهادت برخوردارند.
بایسته های جوان مطلوب ایرانی از منظر امام راحل و مقام معظم رهبری / دکتر عباسعلی فرزندی
12 آگوست (21 مردادماه) به روز جهانی جوانان شناخته می شود. جوانان، سرمایه های کشور محسوب می شوند که آینده‌سازان کشور نیز می باشند. در همین راستا امامین انقلاب اسلامی، جهت هدایت و نیل جوانان به اهداف متعالی دین مبین اسلام، رهنمودهای حکیمانه ای دارند که می توان با تعبیر بایسته های جوان مطلوب ایرانی از آن یاد کرد.
نکاتی در مورد بحران یمن / دکتر عباسعلی فرزندی
مقاومت مردم مظلوم یمن در مقابل جنگ غیرانسانی - اسلامی عربستان باعث شده است که سران آمریکا در قبال دریافت هزینه های اقدام مستقیم از حکام دنیاطلب عربستان، به صورت آشکار در بحران یمن وارد شده یا عربستان مجبور به تغییر قسمتی از راهبرد ظالمانه خود در یمن شود.
تحلیلی بر حملات زميني، هوايي و دريايي رژيم صهيونيستي به جنوب لبنان (1993م) / دكتر عباسعلی فرزندی
حزب ا... لبنان به عنوان یکی از مشهورترین و تأثیرگذارترین گروه های اسلام گرا شناخته می شود که در دهه هشتاد میلادی در جهان اسلام و عرب ظهور یافت.
اتهام جدید آمریکا علیه دولت سوریه / دكتر عباسعلی فرزندی
آمریکا ادعای تازه خود علیه سوریه را پیش از برگزاری نشست های آستانه و ژنو برای حل و فصل بحران سوریه مطرح کرد، نشست هایی که برای بحث درباره مسائل میدانی مربوط به مناطق کاهش تنش و امور سیاسی برای دستیابی به راهکاری سیاسی برگزار خواهد شد اما در هر دو مکان (آستانه و ژنو) دست های آمریکا از داشتن برگه های فشار خالی است.
نگاهی به رویکردهای وحدت بخش آیت الله شهید بهشتی
دکتر مختاری، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در یادداشتی به مناسبت سالروز شهادت آیت الله شهید بهشتی: پرهیز از تفرقه و تأکید بر اشتراکات، نقشه راه شهید بهشتی در تقویت وحدت اسلامی
اهداف و پی‌آمدهای سفر ترامپ به عربستان / دكتر عباسعلی فرزندی
مهم ترین چالش های امنیت ملی برای آمریکا همواره از منطقه غرب آسیا نشأت گرفته است و جای تعجب ندارد که ترامپ نخستین سفر خارجی خود را از این منطقه آغاز کرد و با متحدین اصلی امریکا؛ یعنی سران عربستان و اسرائیل دیدار و گفتگو کرد.
دیدگاه های رهبر معظم انقلاب در خصوص بایدها و نبایدهای انتخابات (بخش دوم)
در نگاهی گذرا می توان گفت که طبق بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) حضور حداکثری در انتخابات از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. می بایست به این نکته توجه داشت که انتخابات عرصه بروز وحدت است و می بایست به رقابت مثبت پرداخت و هر شخصی که مسئول شد، نسبت به مردم، خدمتگزار باشد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6   Next