اهل سنت

يادداشت تحليلي

به مناسبت روز استقلال فلسطین (15 نوامبر 1988)/ دکتر عباسعلی فرزندی
رژیم جعلی صهیونیستی با جنایت های متعدد علیه فلسطینیان، علاوه بر برجای گذاشتن چهره ای منفور و بی اعتبار از خویش در عرصه بین المللی، زمینه اضمحلال خویش را بیش از پیش نزدیک تر ساخته است.
نکته ها و ملاحظات استعفای سعد حریری/ دکتر عباسعلی فرزندی
سعد حریری در مصاحبه تحمیلی خود با جملاتی که به نظر می رسد از سوی حکام آل سعود به وی دیکته شده بود، اوضاع لبنان را بحرانی جلوه داد و حتی ادعا کرد که از ترور شدن بیم دارد!
نگاهی به اهداف و راهکارهای مجمع تقریب مذاهب اسلامی/ دکتر عباسعلی فرزندی
تقریب مذاهب اسلامی و اتحاد مسلمانان و امت اسلامی در برابر دشمنان اسلام، هدف مهم شخصیت های آگاه و دلسوز جهان اسلام و یکی از بزرگترین هدف های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است، بر این اساس به دنبال اقدامات گسترده جمهوری اسلامی مجمع جهانی تقریب اسلامی در راستاي اتحاد امّت اسلامي و وحدت مسلمانان، در نوزدهم مهرماه 1369 توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) تأسيس شد.
زمینه های همه پرسى استقلال كردستان عراق و پی آمدهای آن/ دکتر عباسعلی فرزندی
همه پرسی استقلال کردستان عراق یکی از موضوعاتی است که با حمایت جبهه استکبار جهانی و به ویژه رژیم جعلی صهیونیستی در حال پیگیری است، بر این اساس بررسی زمینه ها، اهداف و... جبهه استکبار جهانی و به ویژه رژیم جعلی صهیونیستی و نتایج و پیامدهای این همه پرسی بسیار ضروری است.
نگاهی گذرا به دست آوردهای دفاع مقدس/ دکتر عباسعلی فرزندی
دفاع مقدس، دفاع مشروع و ارزش مدار ملت سلحشور ایران اسلامی در جهت حفظ و اعتلای دین مبین اسلام و ارزش های آن، انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و حراست از تمامیت ارضی ایران اسلامی محسوب می شود.
ضرورت اتحاد جهان اسلام در مقابله با موج اسلام ستیزی گروه های افراطی اسلامی و غیر اسلامی
لزوم محکومیت عاملان کشتار و هولوکاست مسلمانان مظلوم میانمار از سوی همۀ دولت های بین المللی به ویژه جوامع اسلامی هم چنین ضرورت حمایت همه جانبه جوامع بشری به ویژه دولت ها و ملت های اسلامی از مسلمانان مظلوم میانمار برای برون رفت از یک فاجعۀ عظیم انسانی بسیار حیاتی است.
بایسته‌های دولت از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی)/ دکتر عباسعلی فرزندی
دولت به عنوان خدمتگزار مردم وظيفه دارد با اتكاء به سرمايه هاي انساني و ساير منابع در اختیار، با برنامه ریزی کارشناسانه، در جهت تأمين رفاه و امنيت عمومي گام بردارد و تلاش كند تا كشور مسير رشد و تعالي را بپيمايد.
"شهید حججی" نماد و اسطوره مقاومت علیه افراط و تکفیر
پیروزی های محور مقاومت مرهون رشادت "شهید حججی ها" و دیگر شهدای مدافع حرم است. شهادت شهید حججی شور و شوق شهادت را در نسل سوم انقلاب نشان داد. صلابت، آرامش، شجاعت، و معنویت معنادار "شهید حججی" تجلی فرهنگ اسلام ناب و تجسم عینی حماسۀ عاشورا است که نشان داد نسل سوم انقلاب هم طراز شهدای نسل اول از شور و شوق شهادت برخوردارند.
بایسته های جوان مطلوب ایرانی از منظر امام راحل و مقام معظم رهبری / دکتر عباسعلی فرزندی
12 آگوست (21 مردادماه) به روز جهانی جوانان شناخته می شود. جوانان، سرمایه های کشور محسوب می شوند که آینده‌سازان کشور نیز می باشند. در همین راستا امامین انقلاب اسلامی، جهت هدایت و نیل جوانان به اهداف متعالی دین مبین اسلام، رهنمودهای حکیمانه ای دارند که می توان با تعبیر بایسته های جوان مطلوب ایرانی از آن یاد کرد.
نکاتی در مورد بحران یمن / دکتر عباسعلی فرزندی
مقاومت مردم مظلوم یمن در مقابل جنگ غیرانسانی - اسلامی عربستان باعث شده است که سران آمریکا در قبال دریافت هزینه های اقدام مستقیم از حکام دنیاطلب عربستان، به صورت آشکار در بحران یمن وارد شده یا عربستان مجبور به تغییر قسمتی از راهبرد ظالمانه خود در یمن شود.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7   Next