اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 1 فروردين 1398| 15 رجب 1440

خبر ويژه

 


اخبار دفاتر استاني

جمعی از طلاب علوم دینی اهل سنت مریوان به مشهد مقدس اعزام شدند
جمعی از طلاب تحت پوشش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور مریوان، تحت عنوان «اردوی فرهنگی و تفریحی راه رضوان»، به مشهد مقدس و اماکن مقدسه شرق کشور اعزام شدند.
مساجد مرکز ثقل فعالیت‌های اسلامی هستند
فرمانده سپاه سنندج با بیان اینکه مرکز ثقل فعالیت‌های اسلامی مسجد است و مسجد باید محور و اساس کار باشد، گفت: مساجد مثل کلیسا در دین مسیح نیست که فقط مکانی برای عبادت باشد بلکه مساجد کارکردهای متفاوتی در زمینه مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارد.
80 درصد مساجد کردستان دارای امام جماعت است
رئیس شعبه سنندج دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل‌سنت استان کردستان گفت: بیش از 80 درصد از مساجد در کردستان دارای امام جماعت است و اقامه نماز جماعت بصورت منظم در آن انجام می‌شود.
انقلاب ایران اسلام را به جهان صادر کرد
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: علارغم تمام جنایاتی که دشمنان اسلام انجام داده‌اند که اسلام را خشن و غیر منطقی و با سیمای زشت جلوه دهند روز به روز بر تعداد مسلمانان در دنیا و همچنین مراکز اسلامی و مساجد به شدت اضافه می‌شود و این از برکات انقلاب اسلامی است که اسلام را به دنیا صادر کرده است.
معرفی چهره غیره واقعی از اسلام هدف اصلی امروز دشمنان است/ اسلام دین رحمت است و با خشونت سازگار نیست
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اسلام دین رحمت است و با خشونت سازگار نیست گفت: امروز دشمنان برای جلوگیری از گسترش دین اسلام به دنبال نشان دادن چهره غیره واقعی و خشن از این دین الهی هستند.
مساله وحدت نه یک استراتژیک بلکه هویت امت اسلامی است
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: مساله وحدت نه یک استراتژیک بلکه بر اساس منابع دینی، هویت امت اسلامی و هویت امت حضرت محمد(ص) است.
شناخت پیروان مذاهب سنی و شیعه از اصول اساسی مذهب همدیگر و زمینه‌ساز افزایش تقریب است
امام جمعه موقت سنندج گفت: شناخت پیروان مذاهب سنی و شیعه از اصول اساسی مذهب همدیگر موجب رفع اختلافات جزئی و افزایش تقریب در جهان اسلام خواهد شد.
تقریب؛ نه یک شعار، بلکه یک شیوه مقابله با دشمنان است
معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: تقریب؛ نه یک شعار، بلکه یک شیوه مقابله با دشمنان است که باید تقریب ذهنی، فکری و عملی باید در بین مسلمانان بیشتر و بیشتر شود.
عدم درک صحیح از اختلافات از موانع وحدت است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سنندج گفت: یکی از موانع وحدت جهل، نادانی، عدم شناخت و عدم درک صحیح از اختلافات است.
دشمنان به دنبال ایجاد شکاف در بین فرق مذاهب اسلامی هستند
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: دشمنان به دنبال ایجاد شکاف در بین فرق مذاهب اسلامی هستند و برای جلوگیری از گسترش دین اسلام دست به هر توطئه‌ای می‌زنند.
Back   1  -  2  -  3  -  4   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.