اهل سنت

Picture Gallery

نماز عيد قربان سال 1395 مساجد اهل سنت آذربايجان غربي مساجد اهل سنت سيستان و بلوچستان

آخرين شماره نشريات


معرفي کتاب

پژوهشگاه مطالعات تقریبی مجمع جهانی تقریب مذاهب، با همکاری جامعه المصطفی صلی الله علیه و آله و سلم العالمیه و مرکز مدیریت حوزه های علمیه، کتاب «شیعه از دیدگاه بزرگان اهل سنت» را منتشر کرد.

نویسنده در این اثر55گفتاری با عنوان"پنجه آهنین ، د ستکش مخملی"؛ تلاش دارد از نگاه کارشناسان و تحلیل گران به کالبد شناسی پدیده داعش در منطقه خاورمیانه بپردازد و این نکته را نیز مشخص نماید که چه عوامل متعددی در ایجاد ،‌ ابقا و دوام این گروه تروریستی مؤثر بوده است.

مهمترین مبانی فکری که در این کتابچه مورد بررسی قرار می گیرد عبارتند از: حاکمیت، عبودیت، جاهلیت، دارالاسلام و دارالکفر و جهاد است، که در نهایت نویسنده با اشاره به مواضع سلفیون جهادی نسبت به وهابیت و شیعه این کتابچه را به پایان می رساند.

متفکران و‌اندیشمندان کشورهای اسلامی ‌در راستای برون‌رفت از وضعیت خفت‌باری که بر کشورهای اسلامی ‌و مسلمانان حاکم شده بود، نظریه‌ها و راهکارهای متفاوتی ارائه کردند.

در طول تاریخ اسلام؛ افراد و فرقه ها و گروه هایی بوده اند که مخالفان خود از دیگر مذاهب و فرقه های اسلامی را تکفیر و با کوچک ترین عاملی آنان را از دین اسلام خارج کرده و حکم به وجوب قتل آنان می دادند.

تحولات دهه اخیر جهان و خاورمیانه پس از حوادث ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱م، از جنگ عراق و افغانستان گرفته تا موج انقلاب ها و شورش های مردمی در جهان عرب؛ به ویژه کشورهای تونس، مصر، لیبی و در نهایت بحران سوریه، شرایطی را برای مسلمانان سلفی ـ تکفیری به وجود آورده است تا با قدرت به عرصه فعالیت سیاسی و نظامی در این کشورها وارد شوند و به عاملی تأثیرگذار و منشأ تحولات سرنوشت ساز در تاریخ معاصر جهان اسلام تبدیل شوند.

نویسنده در کتاب حاضر به بررسی دیدگاه اسلام درباره تروریسم و خشونت پرداخته است.

کتاب «نای و نی» نخستین جلد از مجموعه کتاب های در قلمرو اندیشه امام موسی صدر است که در بردارندۀ مقالات، گفتار‌ها و پیام‌های امام موسی صدر دربارۀ اسلام، انسان، لبنان و مقاومت است.

كتاب سازگاري انديشه‌‍‌هاي خضر حسين از علماء و اندیشمندان تونسی و امام خميني (ره) با همكاري رایزنی فرهنگی كشورمان چاپ و منتشر شد.

کتاب حاضر نخستین جلد از مجموعه سلفی گری و وهابیت است که با مفهوم شناسی سلفی گری، مبانی و رابطه و وهابیت با آن، به بررسی تاریخ و تبار شناسی و وهابیت می پردازد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next