اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 3 فروردين 1398| 17 رجب 1440

خبر ويژه

 


معرفي کتاب

جریان شناسی سیاسی گروهک تروریستی تکفیری داعش / محمد سجاد شیرودی
بررسی رویکردهای مختلف پیرامون جریان ظهور و سقوط داعش در عراق و سوریه، ساختار و الگوی تشکیلاتی و سلسله مراتبی داعش، روش عملیاتی و فتح سرزمینی و همچنین استفاده بی سابقه آن از رسانه ­های تبلیغاتی آنلاین و فضای مجازی برای حضور در فراسوی مرزهای جغرافیایی از اهمیت بنیادینی در کتاب حاضر برخوردار است.
الفقه المقارن و مرجعیه العتره علیهم السلام فی الفقه المذاهب الاسلامی
فقه مقارن، نوع جدیدی از دروس فقهی است که اساس آن، بیان حکم مسائل شرعی طبق رأی فقهای مذاهب اسلامی می باشد.
مهدی آخرین خلیفه: عقیده مهدویت از منظر اهل سنت
این کتاب، چنان که از نام آن بر می‌‌آید، بررسی تحقیقی-تحلیلی تمام مباحثی است که می‌‌تواند به موضوع مهدویت مرتبط باشد.
فلسطین از منظر رهبر انقلاب اسلامی
کتاب فلسطین از منظر حضرت آیت‌الله العظمي خامنه‌ای(مدظله العالي)، مروری است بر دیدگاه ایشان در مورد مسئله فلسطین به همراه مقدمه‌ای از دکتر ولایتی که به اهمیت فلسطین و نقش و جایگاه آن در امت اسلامی می‌پردازد.
تولد اهریمن؛ عوامل پیدایش دولت اسلامی عراق و شام
عبد الباری عطوان نویسنده این کتاب، یک روزنامه نگار فلسطینی است که بارها در میزگردهایی که از سوی شبکه های خبری و ماهواره ای عرب زبان و انگلیسی زبان تشکیل شده، به عنوان کارشناس جماعت های جهادی شرکت کرده است.
صلحی که همه‌ی صلح ها را بر باد داد: فروپاشی امپراتوری عثمانی و شکل‌گیری خاورمیانه‌ی معاصر
این کتاب در سال 1989 منتشر شد و به فهرست نهایی جایزه‌ پولیتزر هم راه یافت.
تحلیل گفتمانی اسلام‌های سیاسی در افغانستان
«اسلام سیاسی» مانند بسیاری از مقوله‌های سیاسی و اجتماعی، معنا و مفهومی ثابت و مورد وفاقی ندارد که سبب اصلی آن را می‌توان در تصاویر متفاوت و گاه متضادی پیدا کرد که جریان‌شناسان این حوزه ارائه می‌دهند.
بحران سوریه و بازیگران منطقه ای
کتاب "بحران سوریه و بازیگران منطقه ای"، تالیف سیدعلی نجات، تیراژ 1000نسخه، چاپ دوم خرداد 96، تعداد 306 صفحه و قیمت هر نسخه 20000 تومان توسط انتشارت موسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین المللی ابرار معاصر تهران منتشر شده است.
دست نوشته های شهید ملا محمود محمدی چاپ و منتشر شد
کتاب "مجد دین" به قلم شهید ملا محمود محمدی، تحیلی است جامعه شناسانه از اوضاع ایران که علل وقوع انقلاب اسلامی و هم چنین روزشمار انقلاب در ایران و کردستان را مورد بررسی قرار می دهد.
گفتمان انقلابی در جهان اسلام(1394-1270)
کتاب حاضر حاوی سه فصل است. در فصل اول، روند تاریخی مهم ترین تحولات جهان اسلام طی دو قرن گذشته به ترتیب تاریخی گزارش‌شده است. در فصل دوم، اندیشه‌های پرچم داران گفتمان انقلابی از میرزای شیرازی تا آیت الله خامنه‌ای، با نقل‌قول‌های مستقیم از آن‌ها تحلیل‌شده و در فصل سوم، مسئله توسعه و گفتمان انقلابی و جمع بندی مباحث، ارائه‌ شده است.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.