اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 28 اسفند 1397| 13 رجب 1440

خبر ويژه

 


معرفي کتاب

بررسی فقهی و حقوقی اقامت مسلمانان در کشورهای غیر اسلامی
بررسی فقهی و حقوقی اقامت مسلمانان در کشورهای غیر اسلامی به چاپ رسید.
جهان در قرن بیستم
چندی‌ نیست‌ که‌ قرن‌ بیستم‌ به‌ پایان‌ رسیده‌ و هزارة‌ سوّم‌ آغاز شده‌ است‌. بشر در طی‌ این‌ قرن‌ پرماجرا، حوادث‌ فراوان‌ و شگفتی‌ را به‌ چشم‌ دیده‌ و از سر گذرانده‌ است‌.
کتاب الأحوال الشخصية بين الفقه الاسلامي و القانون المدني الايراني به چاپ رسید
این کتاب به توصیه ی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی در راستای تحقق اصل 12 قانون اساسی به منظور استفاده ی قضات محاکم جمهوری اسلامی ایران در صدور احکام قضایی مرتبط با دعاوی خانوادگی اتباع اهل سنت ایران تألیف شده است.
کتاب جنگ ، ترور و خشونت از منظر اسلام به چاپ رسید
کتب حاضر با عنوان انگلیسی fatwa on Terrorism and suicide Bombings نخستین اثر ایشان در حوزه آداب جنگ، تروریسم و عملیات انتحاری است که با مراجعات متعدد به خصوص به منابع اهل سنت، علاوه بر آنکه بطلان قرائت تکفیریان و خشونت طلبان از دین اسلام را می نماید. مرجع مناسبی برای پژوهشگران این حوزه می باشد.
تحلیل گفتمانی اسلام‌های سیاسی در افغانستان
«اسلام سیاسی» مانند بسیاری از مقوله‌های سیاسی و اجتماعی معنا و مفهومی ثابت و مورد وفاقی ندارد که سبب اصلی آن را می‌توان در تصاویر متفاوت و گاه متضادی پیدا کرد که جریان‌شناسان این حوزه ارائه می‌دهند. پیشینۀ عمل آن دسته از مسلمانان و گروه‌هایی که اسلام را در مرکز عمل سیاسی خود قرار داده‌اند، نیز نشان می‌دهد که تفاوت ماهوی در اندیشه و عمل آنان وجود دارد و هرچند همۀ آنان خود را اسلام‌گرا می‌خوانند‎ اما تصویری یکسان و ثابت از اسلام به‌دست نمی‌دهند.
محور چین ـ پاکستان؛ ژئوپلیتیک نوین آسیا
چین و پاکستان همیشه متحدان نزدیک بوده‌اند و این راوبط سنتی در پی همکاری‌های سیاسی، ‌اقتصادی، نظامی و متغیرهای مختلف ابعاد تازه و گسترده‌ای پیدا کرده است.با نگاهی به شعارهایی از قبیل «روابط دو کشور بلندتر از کوه، عمیق تر از دریا و شیرین تر از عسل» تمایل دو کشور به تعمیق روابط را میتوان احساس نمود.
بحران سوریه و بازیگران منطقه‌ای
منطقة غرب آسیا، که بعد از جنگ جهانی دوم تاکنون از پُرتنش‌ترین و رخنه‌پذیر‌ترین مناطق در سیاست بین‌الملل بوده است، به‌دلیل موقعیت ژئوپلیتیک، ژئواستراتژیک، ژئواکونومیک، و ژئوکالچر، محل تلاقی منافع و منازعه میان قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای محسوب می‌شود.
«فلسطین از منظر مقام معظم رهبری» به زبان روسي
به همت رایزنی فرهنگی ایران در روسیه، ترجمه روسی کتاب «فلسطین از منظر مقام معظم رهبری» توسط انتشارات «وچه» (از معتبرترین ناشران روس) منتشر شد.
نزهة الأبصار و محاسن الآثار
مؤلف کتاب حاضر، ابوالحسن علی بن مهدي طبري مامطیري، فقیه و محدث و یکی از علماي بزرگ شافعی مذهب است که خطبه ها و اخبار و الفاظ فصیح و سخنان حکمت آمیز حضرت علی(ع) را جمع آوري کرده است.
«امام خمینی (ره)؛ از ولادت تا ارتحال» به زبان اندونزیایی
کتاب «امام خمینی (ره)؛ از ولادت تا ارتحال» به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به زبان اندونزیایی رونمايي شد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.