اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 28 اسفند 1397| 13 رجب 1440

خبر ويژه

 


معرفي کتاب

کشورهای مستقل مشترک‌المنافع 3 (ویژه تحولات روسیه و قفقاز)
کتاب حاضر در دو بخش مجزا، سعی دارد مسائل و تحولات این حوزه را مورد بررسی قرار دهد. در بخش نخست، تحولات داخلی و خارجی روسیه و کشورهای واقع در منطقه قفقاز (آذربایجان، ارمنستان و گرجستان) و نیز منطقه مورد مناقشه قره‌باغ در سال 1388 مورد توجه قرار می‌گیرد. در بخش دوم نیز روابط هریک از آنها با ایران در طی این مدت مدنظر می‌باشد.
خاورمیانه ۷ (ویژه تحولات عراق)
«کتاب خاورمیانه هفت: ویژه تحولات عراق» درنظر دارد با ارزیابی تحولات عمومی و راهبردی عراق به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین همسایگان بر محیط امنیت ملی ایران، ضمن مشاهده هدفمند تحولات و رویدادهای این کشور به گردآوری، تجزیه‌وتحلیل داده‌ها و اطلاعات گردآوری‌شده بپردازد تا بدین‌وسیله نسبت فرایندهای موجود در صحنه عراق را با امنیت و منافع ملی ایران تجزیه‌ و تحلیل نماید.
تمدن‌ها و نظم جهانی
کتاب حاضر یک بررسی گسترده دربارۀ منازعۀ مفهومی از برداشت‌های مختلف درمورد مفهوم تمدن است.
کتاب امنیت بین‌الملل ۴ (ویژه القاعده)
کتاب حاضر با بررسی سازمان تروریستی القاعده از زوایای گوناگون و نقش آن در مناطق مختلف جهان، چهارمین جلد از مجموعه کتاب‌های موضوعی تهیه‌ شده توسط مؤسسه تهران است.
کتاب حقوق بشر (۲)
کتاب حاضر، دومین کتاب سال حقوق بشر است که به مرور برجسته‌ترین رویدادهای این حوزه در سال 1389 می‌پردازد.
جنگ نرم 2 (جنگ رسانه‌ای)
دومین جلد از مجموعه کتاب‌های جنگ نرم به مباحث مرتبط با «جنگ رسانه‌‌ای» اختصاص یافته است.
جنگ نرم ۳ (نبرد در عصر اطلاعات)
کتاب جنگ نرم ۳ در چارچوب سلسله کتاب‌های جنگ نرم به منظور آشنایی هرچه بیشتر خوانندگان نسبت به نقش و تأثیر اطلاعات به عنوان مجرا و محتوا در نبردهای آینده تنظیم گشته است.
جنگ نرم ۴ (عملیات روانی و فریب استراتژیک)
تأمین «امنیت ملی» شامل ایجاد و بهره‌برداری از «فرصت‌ها»، مقابله با «تهدیدات»و رفع آسیب‌پذیری‌های مختلف در عرصه‌های سیاسی، نظامی، اقتصادی کشورها با استفاده از ابزارها و روش‌های متنوع است.
جنگ نرم ۶ (ویژه جنگ رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران)
جنگ رسانه‌ای یکی از برجسته‌ترین جنبه‌هایی است که هنگام تحمیل جنگ نرم علیه یک کشور هدف، از سوی دشمنان و رقبای آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
جنگ نرم ۵ (براندازی نرم در کشورهای مدل)
کتاب حاضر تلاش دارد تا در چهار بخش به وجوهی از این مفهوم بپردازد و با استناد به وقایع تاریخی و سیاست‌های اعلام شده، مفهوم مذکور را مورد ارزیابی دقیق قرار دهد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.