اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 28 اسفند 1397| 13 رجب 1440

خبر ويژه

 


معرفي کتاب

حدیث اسلامی: خاستگاه ها و سیر تطور
کتاب حاضر، مجموعه هفده مقاله بلند و کوتاه از گرایش ها و دوره های مختلف حدیث پژوهی پژوهشگران غرب است که پیرامون مسائل قدیم و جدید حدیث پژوهی تألیف، و در این اثر به فارسی بازگردانده شده است.
گفت‌ و گو با مخالف از منظر قرآن
«گفت‌ و گو با مخالف از منظر قرآن» پژوهشی تطبیقی است که با مقایسه و برآورد نمودن تلقّی‌های جدید و قدیم فلسفی از مفهوم گفت‌ و گو درصدد بازخوانی این عنصر در قرآن کریم است. در این میان به آرای مفسّران و شارحان معاصر و کلاسیک این کتاب مقدّس رجوع و استناد شده است.
نسبت‌سنجیِ اسلام و حقوق بشر
در متون اسلامی اصطلاحی به نام حقوق بشر به چشم نمی‌خورد، با این حال مسلمانان عالی‌ترین نمونه‌ی مراعات حقوق انسانی را از خود نشان داده‌اند؛ آنان در جنگ و صلح، در فقر و ثروت، در وطن و در غربت و... هیچ‌گاه از حقوق برادران انسانی خود غافل نبوده‌اند.
برداشت‌هایی مختلف از تقریب مذاهب اسلامی
در ابتدای کتاب حاضر به بررسی جایگاه مباحث تقریبی در متون اسلامی و در جهان اسلام پرداخته شده و از منظری قرآنی و روایی به تبیین این موضوع و اهمیت آن پرداخته شده است.
شیعه و سنی همه مسلمان هستند
این كتاب در سه فصل با عناوین" شیعه و سنی همگی مسلمان هستند "، "آیا شیعه و سنی از قرآن مشتركی بهره می گیرند یا دو قرآن مختلف دارند؟"و"آشنایی با مراكز و پایگاههای تقریب مذاهب اسلامی" به نگارش درآمده است.
الموسوعه الفقهيه
الموسوعة الفقهيه، وزارت اوقاف و شئون اسلامي‌كويت، چاپ پنجم، 2004م.، در 45جلد رحلي، داراي بيش از 18000صفحه و بيش از 1000مدخل.
ترجمه ششمین جلد از کتاب «ینابیع الموده لذوی القربی» منتشر شد
بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی ترجمه ششمین جلد از کتاب «ینابیع الموده لذوی القربی»؛ فضایل اهل بیت(ع) در کتب اهل سنت را منتشر کرد.
وضعیت ناشناخته
احزاب اسلام گرا فراتر از اخوان المسلمین مصر یکی از گزارشات منتشره بنیاد Carnegie است که در دسامبر سال 2016 منتشر شده است.
بدعت‌گذاران شرقي
نهمين جلد از مجموعه «رد اهل سنت بر وهابيت» با عنوان "بدعت‌گذاران شرقي" به همت گروه كلام و معارف پژوهشكده حج و زيارت منتشر شد.
اسلام برای مبلغان ارتدوکس
کتاب «اسلام برای مبلغان ارتدوکس» در کشور روسیه منتشر و رونمایی شد.
Back   4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11  -  12  -  13   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.