اهل سنت

نشست هاي علمي تقريبي

نشست علمی با عنوان مناسبات فرهنگی - تمدنی روسیه و ایران در جهان اسلام برگزار شد
نشست علمی « مناسبات فرهنگی - تمدنی روسیه و ایران در جهان اسلام» در 9 آذر ماه 95 برگزار شد.
تفاوت دیدگاه های مذهبی و وحدت مسلمانان
موضوع وحدت یک امر تاکتیکی در انقلاب اسلامی است و نمی توان از آن را به عنوان یکی از مبانی دینی یاد کرد. این در حالی است که در احادیث مختلف و یا آیات قران قرینه های فراوانی مبنی بر ضروت وحدت و توجه به موضوع امت واحده وجود دارد.
«افراط‌گرایی و اسلام‌ستیزی»؛ محور نشست دورتموند
نشستی به منظور بررسی موضوع افراط‌گرایی، بیگانه‌ستیزی و اسلام‌ستیزی توسط فراکسیون‌ها و نمایندگان مجلس ایالتی «نوردراین ـ وستفالن» آلمان در شهر «دورتموند» این کشور برگزار شد.
نشست علمی" اندیشمندان ایران ، هندوستان و موریتانی"
آیت الله "محسن اراکی" دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در دومین هم اندیشی علمی مذهبی با موضوع " امت واحده اسلامی، چالش ها و راهکارها و بحران های کنونی جهان اسلام" که با حضور علما و فرهیختگان جمهوری اسلامی ایران، هندوستان و موریتانی در پژوهشگاه مطالعات تقریبی در قم برگزار شد.
نشست خبرنگاران مصری با آیت الله اراکی
نشست خبرنگاران مصری با آیت الله اراکی در 28 شهریور 94 برگزار گردید.
برگزاری نشست علمی با حضور شیخ عبدالرحمن باه در پژوهشگاه مطالعات تقریبی
نشست علمی "بررسی وحدت مسلمانان در کشور سنگال " با حضور شیخ عبدالرحمن باه امام جمعه بزرگ ترين مسجد شیعیان شهر داکا سه شنبه 17 شهریور در پژوهشگاه مطالعات تقریبی برگزار شد.
نشست علمی " علمای ایران , هندوستان و موریتانی" قسمت اول
رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به وضع موجود جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: فقر، گرسنگی، توطئه ها و تبلیغات دشمنان، اسلام هراسی و همچنین اتهاماتی که غرب به مسلمانان مانند تروریسم و خشونت می زند از جمله مشکلاتی است که جامعه اسلامی با آنها مواجهه است و باید علمای مذاهب مختلف، تلاش نمایند تا از اینگونه تبلیغات سوء دشمن خلاصی یابند.
نشست علمی "ماهیت تکفیر "
شيخ الازهر: ابن تِيميه مساوي اسلام نيست، بايد توجه داشت كه ابن تيميه تمام اسلام نيست و يكي از ميليون ها عالم اسلامي است، پس چرا برخي دوست دارند ميليون ها را رها كنند و به ابن تيميه توجه كنند در حالي كه تمام علماي اسلام از پيامبر(ص) نقل مي كنند كه فرمود: «اي مردم جان و مال و ناموس مسلمان حرمت دارد».
نشست علمی اسلام و جاهلیت مدرن چالش ها و بایسته ها
همایش علمی اسلام و جاهلیت مدرن چالش ها و بایسته ها در دانشگاه فرهنگیان مشهد برگزار شد.
نشست «جایگاه امام حسین(ع) نزد اهل سنت» در ماداگاسکار
نشست علمی با موضوع «جایگاه امام حسین(علیه السلام) نزد اهل سنت» با حضور جمع کثیری از ائمه جمعه و جماعات اهل سنت و شیعه و به همت مرکز رسول اکرم(ص) ماداگاسکار برگزار شد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next