اهل سنت

نشست هاي علمي تقريبي

نشست علمي بررسي ديدگاه اهل سنت در مورد اربعين امام حسين(ع)
نشست علمي بررسي ديدگاه اهل سنت درباره امام حسين(ع) با حضور اساتيد حوزه و دانشگاه شيعه و اهل سنت در بنياد پژوهش‌هاي اسلامي آستان قدس رضوي برگزار شد.
نشست علمی "حج و امت اسلامی"
مولوي عبدالرحمان عارفي از علماي اهل سنت سيستان و بلوچستان گفت: درحج همه مسلمانان ازغني وفقير، قوي و ضعيف وقادر وعاجز درعرصه وحدت آفزينش همنوا مي شوند.
اندیشه سیاسی اسلامی و غربی در تغییرات جامعه معاصر
نشست اندیشه سیاسی اسلامی و غربی در تغییرات جامعه معاصر در نمایندگی جامعه المصطفی عراق برگزار شد.
نشست "علوم انسانی و دینی؛ مبارزه با افراط گرایی"
نشست علمی کنفرانس بین المللی علوم انسانی و دینی؛ مبارزه با افراط گرایی در موسسه آموزش عالی علوم انسانی جامعه المصطفی برگزار شد.
نشست علمی "بررسی جریان های تقریبی "با حضور حجت الاسلام ابوالحسن نواب در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد
حجت الاسلام ابوالحسن نواب در نشست «بررسي جريان‌هاي تقريبي» در دانشگاه مذاهب اسلامي، تندرويهاي عربستان سعودي در منطقه را باعث فروپاشي تقريب ميان شيعه و سني عنوان کرد و تاکيد کرد: آتش فتنه دير يا زود خاموش خواهد شد و گفتگوي شيعه و سني شروع مي‌شود و بايد طرفدار جدي تقريب و وحدت باشيم.
نشت علمی "گام‌های اساسی نگاه قرآن کریم نسبت به تمدن"
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به گام‌های روشی به‌منظور کشف نگاه قرآن کریم نسبت به تمدن گفت: نداشتن نگاه کلان زیرساختی یکی دلایل مخدوش‌بودن مطالعات مبتنی بر نظریه کلان قرآنی در تمدن است.
علت اصلی همه مشکلات جهان اسلام تفرقه است
نماینده اهل‌‌سنت مجلس خبرگان تأکید کرد: علت اصلی همه مشکلات جهان اسلام تفرقه است و راه برون رفت از این مشکلات نیز وحدت است لذا اگر سربلندی امت اسلام را می خواهید وحدت را حفظ کنید.
نشست علمی " شناخت و نقد سلفیه "
حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید مهدی علیزاده موسوی ضمن مروری بر مباحث نشست "جاهلیت در اندیشه اسلام و سلفیه" به جایگاه چهار عنصری قرآنی جاهلیت در قرآن یعنی ظن، حمیت، تبرج و حکم جاهلی پرداختند.
کنفرانس صلح در آستانه قزاقستان برگزار شد
اسلام، آن گونه که همه مسلمانان اجماع دارند، "دین جامع" است. این، بدان معنی است که برای هر امر فردی و اجتماعی حکمی دارد و یا چنین انتظاری وجود دارد. انسان موجود پیچیده ای است و زندگی بشر آمیخته ای از بسیاری چیزها است. به همین دلیل متون دینی انباشته از احکام و توصیه های متعدد است؛ از عفو و بخشش تا قصاص، از دوستی تا عدالت، از صلح تا جنگ، و غیر این ها. اما این همه حاکی از تناقض نیست، بلکه شبکه ای از روابط بین این مفاهیم و احکام برقرار است که موجب تنظیم احکام شریعت در کلیت آن است.
امام موسی صدر اصلاح گر به معنای واقعی آن است
ششمین درس گفتار ماهانه اندیشه و عمل امام موسی صدر، با موضوع نقش امام موسی صدر در استمرار جنبش احیای فکر دینی با سخنرانی استاد محمد جواد صاحبی روز سه شنبه دوم مهر ۱۳۹۲ برگزار شد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9   Next