اهل سنت

نشست هاي علمي تقريبي

طارق رمضان: در کتاب جدیدم بر اتحاد بین شیعه و سنتی تاکید کردم/ زمینه‌های همکاری بیشتر از سوی اندیشمندان اسلامی
من در این کتاب بر اتحاد بین شیعه و سنی تاکید کردم و معتقدم باید به گونه‌ای عمل کنیم که دشمنان بر ما به دلیل اتحاد نداشتن با هم خرده نگیرند.
نشست سوم : سلفی پژوهی
گزارش کتاب الاحکام السلطانیه در نشست گذشته گروه سلفی پژوهی انجمن مطالعات سیاسی حوزه، توسط دکتر سیدباقری: وظایف مردم: یکی اطاعت است، ماوردی می گوید اگر كسي به زور به مقام خلافت رسيده باشد، عدالت را پيشه خود نسازد و در حفظ ثغور و نظم اجتماعي تلاش نكند، مسلمانان بايد براي پرهيز از هرج و مرج، آشوب، ناامني از او اطاعت كنند
نشست دوم : سلفی پژوه
گزارش کتاب الاحکام السلطانیه در نشست گذشته گروه سلفی پژوهی انجمن مطالعات سیاسی حوزه، توسط دکتر سیدباقری
نشست سلفی پژوهی
در ادامۀ سلسله نشستهای بررسی خلافت در جریانهای تکفیری معاصر، گروه جهان اسلام انجمن مطالعات سیاسی حوزه، در تاریخ 95/10/26 برگزار شد.
نشست " سیری در مفاهیم و پیشینه وحدت و بیداری اسلامی "
موضوع وحدت و بيداري اسلامي پيشينه‌اي طولاني دارد و متفكران زيادي از جهان اسلام در اين زمينه قلم زده‌اند. امروزه تفرقه‌گرايي و تضادها در ميان مسلمانان رو به افزايش است و از اين رو اهميت وحدت و بيداري اسلامي دوچندان شده است.
نشست «‌فلسطین و جامعه جهانی»
ماهیت نظام بین الملل پس از جنگ جهانی دوم دوقطبی و پس از جنگ سرد تک قطبی شد اما امروزه به سوی نظامی چند قطبی پیش می‌رود و بنابراین بازیگران زیادی در نظام کنونی وجود دارند.
بیست و هفتمین نشست علمی نقد سلفیه با حضور اساتید و پژوهشگران در سالن امام خمینی (ره) مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام برگزار شد
دبیر علمی این نشست، حجت الاسلام و المسلمین محسن طبسی، با تقسیم جریان­های درونی اهل سنت به عقل گرایی، نقل گرایی و معنا گرایی، سلفیه را عقل گرایی حداقلی و نقل گرایی حداکثری معرفی کرد و به تقابل­های فقهی کلامی با محور این تقسیم پرداخت.
بیست و ششمین نشست علمی (پیامدهای فرهنگی و تمدنی پدیده تکفیر-2)
تکفیر در شکل جدید، دین و مذهب نمی شناسد، با این وصف آیا می توان این پدیده را در فقه و کلام محصور ساخت.
گزارش نشست علمی اتحاد جهان اسلام؛ ضرورت‌ها و بایسته‌ها
نشست علمی اتحاد جهان اسلام از سوی پژوهکده تاریخ و سیره اهل بیت و اداره همکاری‌های علمی و پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی در محل سالن کنفرانس مرکز همایش‌های دفتر برگزار شد. در این جلسه آقایان استاد محمد جواد صاحبی و حجة الاسلام دکتر مهدی فرمانیان به ارائه نظرات خود در این موضوع پرداختند.
گزارش نشست روندها و آینده تحولات در مصر
نشست تخصصی روندها و آینده تحولات مصر توسط کمیته دانشجویی انجمن علوم سیاسی و با همکاری مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه، با حضور رییس کمیته دانشجویی انجمن علوم سیاسی)، رییس دانشکده مذاهب دانشگاه ادیان و مذاهب، رئیس اداره خاورمیانه عربی وزارت خارجه، رایزن فرهنگی ایران در مصر، روز چهارشنبه 26 تیرماه در پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه برگزار شد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next