اهل سنت

نشست هاي علمي تقريبي

نشست بررسي اندیشه‌های امام خمینی (ره) در بلغارستان برگزار شد
سومین همایش بین‌المللی «سیری در اندیشه‌های عرفانی امام خمینی (ره)» به همت رايزني فرهنگي ايران در شهر صوفیه برگزار گردید.
نشست "امام خمینی(ره)، منادی وحدت مسلمین و بیداری اسلامی" در اسلام آباد برگزار شد
در سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) سمینار "امام خمینی(ره)، منادی وحدت مسلمین و بیداری اسلامی" به همت رایزنی فرهنگی ايران در هتل اسلام آباد برگزار گردید.
نشست تبیین عمق تضاد مذهب شافعی با فرقه وهابیت
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: امام شافعی به مسأله تکفیر توجه داشت و هم خود از آن حذر می­نمود و هم به پیروان خود هشدار می­داد که مبادا در حلقه تکفیر گرفتار شوند و بدین ترتیب، اقدام به توسعه­ی دایره مسلمانی می ­نمود. امام شافعی (رض) امت اسلامی را به سوی امت واحده پیش برد و از تکفیر مسلمین نسبت به یکدیگر جلوگیری کرد.
نشست " مسیحیت، اسلام و جهان بدون خشونت»
ريیس دانشکده الهیات ارتدوكس دانشگاه بلگراد در همایش «مسیحیت، اسلام و جهان بدون خشونت» گفت: ایران دارای یکی از قدیمی‌ترین فرهنگ‌هاي جهان است و سهم بسزايي در پایه‌گذاری فرهنگ و تمدن دارد.
نشست اندیشه های امام خمینی پیرامون فلسطین
در آستانه سالگرد رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب و به همت گروه فرهنگی مطالعاتی صبح قریب در باشگاه جهاندیدگان خاقانی برگزار شد.
تاکید وزیر اوقاف مصر بر غیر شرعی بودن فتواهای تکفیری
تکفیر در دوران اخیر، تبدیل به نردبان و وسیله ای برای انجام عملیات تروریستی و مجرمانه شده است و از فتواهای تکفیری برای مباح دانستن خون و مال ‏مردم بی گناه استفاده می شود.‏
نشست "توسعه علوم فقهی" در عمان با حضور آیة الله اراکی
سیزدهمین دوره کنفراس فقه اسلامی با مشارکت تعدادی از وزیران اوقاف و امور دینی و علما و متفکرین از کشورهای مختلف اسلامی در عمان برگزار می گردد.
نشست بین المللی ‏‏"توسعه علوم فقهی"
آیت الله "محسن اراکی" در مراسم افتتاحیه نشست بین المللی "توسعه ‏علوم فقهی" در مسقط عمان، سخنان خود را تحت عنوان "عدالت و رحمت و آثار فقهی ‏آنها" ارائه کرد.‏
نشست "مسلمانان اروپا و نهضت بیداری اسلامی " توسط پژوهشکده مطالعات راهبردی فلسطین در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد
ين نشست كه با همكاري سازمان بسيج مستضعفين و مركز مقاومت بسيج و امور ايثارگران سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي 23 مهرماه برگزار گردید
نشست بررسي اندیشه‌های سعدی‌شيرازي و اقبال در راولپندي
نشست ادبی «بررسی اندیشه‌های شیخ سعدی و محمد اقبال لاهوری» با حضور جمعی از اساتید دانشگاه‌ها، شعرا و دانشجویان زبان و ادبیات فارسی، در محل خانه فرهنگ كشورمان برگزار شد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next