اهل سنت

نشست هاي علمي تقريبي

حجت الاسلام و المسلمین مهدی فرمانیان: ایجاد انزجار از داعش به جای ایجاد وحشت، راهبرد رسانه ها
دکتر مهدی فرمانیان گفت: داعش خواستار ایجاد وحشت در جوامع است و رسانه ها با منعکس کردن وحشت مورد نظر داعش در تکثیر این وحشت نقش ایفا می کنند.
بیست و پنجمین نشست علمی (پیامدهای فرهنگی و تمدنی پدیده تکفیر-1)
شواهدی داریم که نشان می دهد تکفیر نمی تواند تمدن ساز باشد. حتما باید این را به عنوان دستور کار مطالعات قرار داد.
داعش؛ پیشینه، افکار و راهکارهای مقابله با آن
دومین نشست از سلسله نشست‌هاي ميز انديشه در 1393با موضوع «داعش؛ پیشینه، افکار و راهکارهای مقابله با آن» به اهتمام دفتر پژوهش‌هاي كاربردي، راس ساعت 8:30 مورخه 10/8/1393 و با سخنراني حجت الاسلام والمسلمین دکتر مهدی فرمانیان، با حضور مديران، كارشناسان و كارمندان سازمان تبليغات اسلامي در سالن همايش‌هاي معاونت پژوهشي سازمان تبليغات اسلامي برگزار شد. ابتدا آياتي از كلام‌الله مجيد قرائت شد و سپس سخنران در جايگاه مخصوص قرار گرفت و به ايراد سخن پرداخت.
نشست علمی «نقد و بررسی مبانی نظری داعش، تلفیق سنت و مدرنیزم»
نشست علمی تخصصی « نقد و بررسی مبانی نظری داعش، تلفیق سنت و مدرنیزم » با همکاری مشترک دفتر پژوهشکده حج و زیارت خراسان و مرکز تخصصی مطالعات تطبیقی مذاهب اسلامی در تاریخ چهار شنبه، دوم دی ماه ۱۳۹۴ در محل سالن همایش های بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
داعش نطفه سوء فی رحم الانسانیه
این همایش به همت مرکز همکاری حوزه و دانشگاه در نجف اشرف برگزار شد و بسیاری از اندیشمندان و اساتید حوزه و دانشگاه در آن شرکت داشتنند دغدغه اصی شرکت کنندگان راه کار مقابله با داعش بود که حداقل سه استان کشورعراق (صلاح الدین،الانبار و نینوا) را اشغال کرده است.
همایش بین المللی «ظهور داعش در خاورمیانه و نقش آن در آسیای جنوبی»در پاکستان
این همایش که در ۱۷ و ۱۸ آذر ۹۴ در این دانشگاه برگزار شد و میهمانانی از امریکا، انگلستان، روسیه، چین، عراق و ایران در آن به ایراد سخنرانی پرداختند.
نشست چیستی و چرایی داعش در دانشگاه‏های عراق
امروزه با فراگیر شدن تکفیر، حتی بسیاری از حامیان این اندیشه نیز راه خود را از آن جدا کرده اند و آثار و پیامدهای شوم آن پی برده اند، اما همچنان به سبب ناآگاهی جوانان دلزده از تمدن غرب و در جستجوی سعادت، پدیده تکفیر در جهان اسلام به شدت فعال است.
افق مدیریت اجتماعی امام صدر تمدنی است/ او تمدن را در تعامل انسان با هستی می‌داند
محمد علی میرزایی گفت: افق فهم دین، انسان و جهان از منظر امام موسی کاملا تمدنی است. امام همچنین افق مدیریت اجتماعی را نیز کاملا تمدنی می‌بینند و زیر سایه این نگاه است که هویت بازسازی می‌شود.
بررسی الگوی خلافت داعش از منظر جریان‌ها‌ی سلفی
نیازی به انتقادات درون شیعی نسبت به خلافت داعش و جریان‌ها‌ی سلفی نداریم؛ چرا که خود جریانات سلفی انتقادات جدی به آن دارند، اما لازم است که نگاه درجه دوم به خلافت داشته باشیم تا درک دقیق تری از خلافت داعش داشته باشیم.
عبور از دوگانه سكولاریسم و فرقه گرایی با اندیشه سیاسی امام موسی صدر
حجت الاسلام داوود فيرحي استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت:دیدگاه امام موسی صدر به دموکراسی انجمنی بسیار نزدیک است. این دموکراسی چند ویژگی دارد که برخی از آن‌ها این است: یک اینکه دولت بر اساس ائتلاف است نه حزب. دوم، سیستم انتخاباتی سهمیه‌ای است. یعنی اقلیت را سرکوب نمی‌کند، به آن سهم می‌دهد. سوم، حکومت‌های محلی و خودمختاری است و امام موسی صدر این را به جد پیش می‌برد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next