اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 1 فروردين 1398| 15 رجب 1440

خبر ويژه

 


نشست هاي علمي تقريبي

نشست بیداری اسلامی در جهان عرب
دکتر حمید احمدی سخنران نشست بود که به بررسی سوابق جنبش های اسلامی در جهان عرب پرداخت.
نشست بیداری اسلامی در جهان عرب
دکتر احمد امیری، عضو شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تحولات اخیر در خاورمیانه گفت: تبدیل اسلام به عنوان ایده حاکمیت که پیش از این توسط جمهوری اسلامی ایران مطرح شده بود از مهم ترین دلایل خیزش ملت ها در خاورمیانه است.
نشست "بیداری اسلامی در جهان عرب"
محمد ایرانی سفیر سابق ایران در اردن سخنران این نشست بود که تاریخ مختصر روابط هیات حاکمه با آمریکا و اسرائیل را ذکر و نحوه تعامل دولت با مخالفانش طی سالهای گذشته را به تصویر کشید.
نشست «حج؛ محور وحدت جهان اسلام» در نیجریه برگزار گردید
سمينار «حج؛ محور وحدت جهان اسلام» به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در نیجریه، برگزار شد.
نشست با عضو کنسول علما و مشایخ وزارت امور مذهبی ایالت سند پاکستان
محمدرضا باقري در ديدار با ريیس مؤسسه خیریه شاه همدان پاكستان، از اسلام‌هراسی، شیعه‌هراسی و ایران‌هراسی، به عنوان سه محور اساسی استکبار جهانی برای به رسيدن به اهداف پلید خود ياد كرد.
نشست حمزه عثمان مفتي و یکی از رهبران برجسته اهل تسنن شهر دي ديموتخيس یونان برگزار شد
روحاني برجسته اهل سنت يونان:جهان اسلام بيش ازهر زماني نيازمند وحدت است خبرگزاري آريا - آتن-ايرنا- روحاني برجسته اهل تسنن يوناني با بيان اينکه متاسفانه گروههاي افراطي نام مقدس اسلام رامخدوش مي کنند، گفت: جهان اسلام و امت اسلامي بيش از هر زماني نيازمند وحدت هستند.
نشست «ایران فرهنگی در جهان معاصر» در تونس برگزار گردید
نشست تخصصي و علمي «ایران فرهنگی در جهان معاصر» با حضور نخبگان و فرهیختگان به همت رایزنی فرهنگی جمهوري اسلامي ایران در تونس، برگزار شد.
نشست توسعه روابط انجمن اسلامي چين و جامعةالمصطفي (ص) العالمیه برگزار شد
حجت‌الاسلام محمدحسن مهدوی‌مهر، قائم‌مقام جامعةالمصطفی (ص) العالمیه با یانگ فامینگ، ريیس انجمن اسلامی چین ديدار و در خصوص توسعه روابط و همكاري‌هاي دوجانبه گفت‌وگو کرد.
نشست ایه الله اراکی با معاون دانشکده الهیات دانشگاه مرمره استانبول
آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب ضمن بازدید از دانشکده الهیات دانشگاه مرمره در استانبول با محمت توپراک، معاون این دانشکده، دیدار و گفت‌ و گو کرد.
نشست با رییس کرسی تاریخ مذاهب الهيات دانشكده الهيات استانبول
آیت‌الله محسن اراکی، دبیر کل مجمع جهانی تقریب در ادامه برنامه سفر خود با محمت اوزشنل، رییس کرسی تاریخ مذاهب دانشكده الهيات مرمره استانبول و جمعي از فرهيختگان و اعضاي هيئت علمي اين دانشكده دیدار و گفت‌ و گو کرد.
Back   2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.