اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز دوشنبه، 3 ارديبهشت 1397| 8 شعبان 1439

 


خطبه های نماز جمعه برخی از شهرها و مراکز اهل سنت کشور

تاریخ انتشار: 1395/8/17
کد خبر: 39924
Print
Rss Services


بسته خبری نماز جمعه های اهل سنت کشور؛
خطبه های نماز جمعه برخی از شهرها و مراکز اهل سنت کشور
گزیده ای مهم از خطبه های نماز جمعه شهرهای: پاوه، سنندج، پیرانشهر، بوکان، سقز، مریوان، سروآباد، یکه سعود، مهاباد، باغلق (رازوجرگلان)، تازه یاب(مانه و سملقان)، بندر عباس، بانه، اشنویه، دیواندره و بندر سیریک

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، گزیده ای مهم از خطبه های نماز جمعه اهل سنت در برخی از نقاط کشور تهیه و در قالب یک بسته خبری تنظیم گردیده است که در این بسته شاهد گزیده ی سخنان و خطبه های امام جمعه های اهل سنت 17 شهر و شهرستان هستیم.

لازم به توضیح است این بسته خبری در حال تکمیل بانک اطلاعاتی خود می باشد و امید است در روزهای آتی شاهد مخابره اخبار نماز جمعه های سایر شهرستان های اهل سنت کشور نیز باشیم.

گزیده ی خطبه های نماز جمعه ی اهل سنت کشور به تفکیک شهرستان به شرح ذیل است:

امام جمعه اهل سنت پاوه :

به بهانه انتقام از داعش، اسلام هدف نهایی دشمنان خواهد شد

ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته به پیام روز گذشته ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک تروریستی داعش اشاره کرد و گفت: ابوبکر بغدادی طی پیامی 31 دقیقه­ ای به نیروهای خود دستور داد که شب و روز را بر سه کشور لیبی، ترکیه و عربستان سعودی حرام کنند و شهرها و روستاهایشان را ویران و از خون آن‌ها جوی خون به راه بیندازند.

وی افزود: بعد از گذشت 26 ماه که همگان اذعان داشتیم که ترکیه و عربستان حامیان داعش هستند، به مصداق ضرب المثل " چاه کن در بیخ چاه است"، اولین و دومین گلوله داعش به ترکیه و آل سعود شلیک گردید.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت اقدام عجولانه اردوغان در بازداشت صلاح‌الدین دمیرتاش و همراهان پارلمانی وی را سبب تنش دوباره در ترکیه دانستند و گفتند: اردوغان با این اعمال بدون تفکر، مناطق کردنشین ترکیه را به آتش تبدیل میکند.

وی با بیان اینکه متأسفانه آقای اردوغان با این کارهای عجولانه و سایر برخوردهایش، ترکیه را به سمت نابودی می‌برد، افزود: یقیناً با توجه به اینکه موقعیت کنونی آقای اردوغان و دولت ترکیه به شکلی نیست که بتواند به هر کسی بتازد، اگر مقداری تفکر می‌کردند، آقای دمیرتاش را که آرام‌ترین سیاستمدار کرد ترکیه است، دستگیر نمی‌کردند.

امام جمعه اهل سنت پیرانشهر :

نسل جدید راه شهدای دانش‌آموز را ادامه می‌دهند

ماموستا مصطفی محمودی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان، اظهار داشت: نسل جدید به معنای واقعی کلمه امروز ادامه‌دهنده راه شهدای گلگون‌کفن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، به طوری که این موضوع برای ملت ایران مایه افتخار است.

وی با اشاره به اینکه در هفته بسیج دانش‌آموزی قرار گرفته‌ایم، یادآوری کرد: این روزها به معنای واقعی کلمه یک فرصت ارزشمند و زمان مناسب برای تبیین مفاهیم انقلاب اسلامی ایران به شمار می‌رود، بنابراین نباید به راحتی و با سهولت از کنار آن بگذریم.‌

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت بر لزوم تبیین ابعاد مختلف استکبارستیزی و دلایل دشمنی آمریکا با ملت بزرگ ایران اسلامی برای نسل جدید کشورمان تاکید کرد و ادامه داد: در این صورت می‌توان تا اندازه زیادی برای ادامه دادن راه شهدای گلگون‌کفن انقلاب و دفاع مقدس در کشورمان همت گماشت، کما اینکه خوشبختانه فرزندان ملت در چنین مسیری نیز قرار گرفته‌اند.

امام جمعه اهل سنت پیرانشهر ضمن تقدیر از اقشار مختلف مردم به ویژه دانش‌آموزان در راهپیمایی 13 آبان ماه امسال، خاطرنشان کرد: در این روزها باید برای معرفی شهدا، جانبازان و ایثارگران کشورمان گام برداریم، همچنین برنامه‌های فرهنگی، عقیدتی و تربیتی لازم را در این راستا برگزار کنیم چه‌بسا از  تربیت مطلوبی نیز برخوردار شوند.

 

امام جمعه اهل سنت دیواندره :                                                                                

استکبار جهانی با ادعای روشنفکری و دموکراسی می خواهد اسباب ذلت و تفرقه را برای مسلمانان فراهم کند

ماموستا امجد قضایی امام جمعه موقت اهل سنت دیواندره نیز در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته اظهار کرد: استکبار جهانی با ادعای روشنفکری و دموکراسی می خواهد اسباب ذلت و تفرقه را برای مسلمانان فراهم کند.

وی افزود: قدرت های زورگو جهان به جای اینکه صلح جهانی را در همه جا برقرار کنند با فراهم کردن ساز و برگ جنگ و نفاق می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و سلطه خویش را بر منابع کشورهای اسلامی مستحکم کنند و متأسفانه در این مسیر نیز برخی حکام مرتجع در کشورهای اسلامی با آنان همراه شده اند.

امام جمعه اهل سنت سقز :

وحدت و انسجام امت اسلامی مهمترین سلاح در برابر توطئه های دشمنان است

ماموستا عبدالرحمن حسین ‌زاده امام جمعه اهل سنت سقز نیز در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته اظهار داشت: این وعده الهی است که مسلمان روزی بر تمام کافران پیروز خواهند شد.

وی افزود: باید فرد مسلمان همیشه برای ترویج دین اسلام به عنوان یک مروج عمل کند تا دین الهی همواره برتر از همه ادیان باشد.

وی در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه این هفته از حضور گسترده مردم سقز و دیگر نقاط استان در راهپیمایی 13 آبان تقدیر کرد و گفت: وحدت و انسجام امت اسلامی مهمترین سلاح در برابر توطئه های دشمنان است.

امام جمعه اهل سنت سروآباد :

بر همه مسلمانان واجب است که در برابر تهدیدات دشمنان و تفرقه افکنی آنها مقابله کنند

ماموستا سید احمد سجادی امام جمعه اهل سنت سروآباد نیز در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته اظهار کرد: امروز دشمنان اسلام با انواع دسیسه ها، توطئه ها و نقشه های شیطانی به جنگ اسلام و مسلمین آمده اند.

وی افزود: بر همه مسلمانان واجب است که در برابر تهدیدات دشمنان و تفرقه افکنی آنها مقابله کنند.

امام جمعه اهل سنت سروآباد با تقدیر از حضور گسترده مردم ایران به ویژه مرزداران شهرستان سروآباد در راهپیمایی 13 آبان اظهار کرد: راهپیمایی باشکوه ملت ایران در یوم الله 13 آبان یکبار دیگر عزت و سربلندی انقلاب اسلامی را به رخ جهانیان کشید.

وی افزود: ملت انقلابی ایران با تسخیر لانه جاسوسی آمریکای جنایتکار ریشه فساد و فتنه را در داخل کشور نابود کردند و دست دشمنان را قطع کردند.

ماموستا سجادی افزود: حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی 13 آبان این پیام را برای دشمنان دارد که ملت ایران به نظام و انقلاب خود وفادار و علاقمند هستند و به هیچ حکومت و ابرقدرتی اجازه نخواهند داد در امور داخلی کشورشان دخالت کند.

امام جمعه اهل سنت سنندج :

آمریکا دلسوز مسلمانان نبوده و نخواهد بود و باید همواره این مهم را مدنظر داشته باشیم

ماموستا سیداحسن حسینی در خطبه ‌های نماز جمعه هفته گذشته با تقدیر از حضور گسترده مردم کردستان در راهپیمایی 13 آبان اظهار کرد: آمریکا دلسوز مسلمانان نبوده و نخواهد بود و باید همواره این مهم را مدنظر داشته باشیم.

وی با اشاره به جانفشانی ها و ایثاگری‌ های شهدای انقلاب اسلامی و خانواده‌ های آنان اظهار کرد: شهدا برای دفاع از امنیت، آسایش و اقتدار ایرانیان جان خود را فدا کرده اند و تلاش در مسیر تحقق آرمان ‌های شهدا و تقویت روحیه شهادت ‌طلبی و آزادگی در برابر توطئه ‌های دشمنان از جمله اموری است که در جامعه باید همواره نمود داشته باشد.

امام جمعه اهل سنت  یکه سعود :

راه رستگاری امت های اسلامی چنگ زدن به قرآن و دین مبین اسلام است

حاج آخوند رحیم صمدی امام جمعه اهل سنت یکه سعود در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته اظهارداشت: خداوند سبحان نماز را ستون دین قرارداد و امر کرد بر محافظت این نماز، تا اینکه از روز محشر نجات پیدا کنیم و همه مسلمانان باید آگاه باشند که اگر کسی نماز را ترک می کند در مشقت خواهد افتاد و تارک نماز عدالت ندارد.

وی افزود: رسالت حضرت محمد(ص) فراز و نشیب هایی در طول تاریخ به خود دیده است و در این عصر نیز باید همه مسلمانان به خصوص تشیع و تسنن با حفظ و تقویت وحدت در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی كنند.

آخوند صمدی با اشاره به وقایع مهم جهان اسلام بیان داشت: امروزه تمامی مسلمانان جهان وظیفه دارندكه یكصدا، زیر پرچم و لوای اسلام، یگانگی و وحدت خود را اعلام كنند.

امام جمعه اهل سنت تازه یاب(مانه و سملقان) :

جوامع اسلامی باید امروز بیش از هر زمان دیگری وحدت خودشان را در برابر جریانات تکفیری گسترش دهند

حاج عبدالله آخوند خوش نظر " امام جمعه اهل سنت تازه یاب از توابع شهرستان مانه و سملقان در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته اظهارداشت: باید جوامع اسلامی در برابر اعمال ضد انسانی جریانات تکفیری وحدت خودشان را گسترش دهند و با متحد شدن بیش از پیش باعث از بین رفتن هرچه زودتر این جنایتکاران از کشورهای اسلامی شوند.

آخوند خوش نظر تصریح کرد: نباید فراموش کرد که صهیونیست ها همیشه دشمن اسلام بوده و ضربه خود را بر مسلمانان وارد می کند، از طرفی امروز چون دنیای اسلام  از سوی داعش و گروهای تکفیری درگیر اختلافات قومی و مذهبی در کشورهای خود هستند، صهیونیست ها جرأت بیشتری بر مسلمان کشی پیدا کرده است، که این مسلمان کشی ها فقط با وحدت و همبستگی بیش از پیش مسلمانان جهان متوقف خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت باغلق(رازوجرگلان) :

وحدت یکی از موثرترین عوامل اصلی اقتدار جهان اسلام است

حاج غفور آخوند یزدانی " امام جمعه اهل سنت باغلق از توابع شهرستان رازو جرگلان در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته اظهارداشت: دشمنان اسلام با شعار(تفرقه بینداز و حکومت کن) مسلمانان را در کشورهای اسلامی با بهانه های مختلف علیه هم می شورانند و قتل و کشتار به راه می اندازند تا نه تنها مسلمانان توسط خودشان کشته شوند بلکه چهره ای زشت و خشن از اسلام در جهان منتشر شود و با عناوین مختلف چهره اسلام و سنتهای نبوی را خدشه دار می کنند.

خطیب جمعه اهل سنت باغلق ادامه داد: همانگونه که در قرآن شوکت و عظمت مسلمانان در راستای وحدت عنوان شده است باید همانند گذشته وحدت و یکپارچگی را حفظ کرد و مطمئن باشید اگر این طور شد دشمنان به نقشه های شوم خود نخواهند رسید و پیروزی از آن مسلمانان خواهد بود.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر :

تمام مشکلات جهان اسلام زیر سر آمریکاست

مولوی عبدالصمد کریم زایی در خطبه های نمازجمعه هفته گذشته اهل سنت ایرانشهر با اشاره به تحولات منطقه اظهار داشت: تاریخ گواه این است که عدالت، رأفت، محبت و بخشش از سوی اسلام و مسلمانان در جهان گسترش یافته است.

وی افزود: اگر حکومت ها و مسلمانان به سفارشات نبی مکرم اسلام(ص) عمل می کردند امروز آمریکا و ایادی آن در کشورهای اسلامی جایی نداشتند.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر افزود: در کشورهای همجوار ایران آتش فتنه و اختلاف شعله ور است اما با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و هوشیاری مردم و وحدت و همدلی حاکم بر کشور، ملت ایران در آسایش و امنیت زندگی می کنند.

وی از حضور مردم در راهپیمایی سیزده آبان قدردانی کرد و گفت: تمام مشکلات جهان اسلام زیر سر آمریکاست.

 

امام جمعه اهل سنت اشنویه :

کشورهای اسلامی وحدت ملت ایران را الگو قرار دهند

ماموستا سید مصطفی خاتمی نیز در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته اشنویه گفت: کشورهای اسلامی باید وحدت ملت ایران را الگو قرار دهند.

وی اظهار کرد: امنیت کشورهای اسلامی بستگی به وحدت بین اقوام و مذاهب دارد و باید همه مسلمانان اتحاد و انسجام خود را حفظ کنند چرا که وحدت لازمه اصلی پیشرفت و آبادانی کشور است.

ماموستا خاتمی افزود: در شرايط حاضر كه دشمنان در صدد تفرقه افكنی و ايجاد اختلاف بين شيعه و اهل سنت هستند مسئولان و مردم اعم از شيعه و اهل سنت بايد بيشتر هوشيار باشند و زمينه سوء استفاده برای دشمن را فراهم نكنند.

 امام جمعه اهل سنت مهاباد :

شیطنت‌های استکبار جهانی در مقابل ایران تمامی ندارد

امام جمعه اهل سنت مهاباد در خطبه‌های نماز  با اشاره به اهمیت روز 13 آبان اظهار داشت: 13 آبان یکی از روزهای به یادماندنی است و روزی است که بار دیگر آمریکای جنایتکار و صهیونیست شکست سختی خوردند و جاسوس خانه آمریکا به دست توانمند دانشجویان پیرو خط امام تسخیر شد و این صلابت استکبار جهانی را برهم ریخت.

ماموستا قادر سهرابی تصریح کرد: خداوند متعال می‌فرماید یادآوری کنید مردم را به روزهای خدا، منظور همان روزهایی است که اتفاقات بزرگی روی داده است و روز 13 آبان یکی از آن روزهایی است که اتفاق تاریخی و بزرگی در کشور به وقوع پیوست.

وی بیان کرد: استکبار جهانی در تمامی موارد وارد صحنه می‌شدند و زیر پای ایرانیان و انقلابیون را خالی می‌کردند تا انقلاب با شکست مواجه شود که به یاری خداوند ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی در مقابل همه توطئه‌ها و همه شیطنت‌های استکبار جهانی فائق آمد و با پشت سر گذاشتن  و مقاومت کردن در دوران دفاع مقدس و تحریم‌های ظالمانه و مستمر به پیروزی دست یافت.

امام جمعه اهل سنت بوکان :

آمریکا هیچ گاه به پیمان و عهد خود وفا نمی‌کند

ماموستا عبدالرحمن خلیفه زاده با اشاره به جنایت‌های آمریکا در یک صد سال اخیر بیان کرد: آمریکای جنایتکار به اسم بشریت و دفاع از حقوق آن جنایت‌های بزرگی را مرتکب شده اما اعتبار خود را در میان جهانیان و به ویژه مسلمین از دست داده است و مسلمین به دولتمردان این کشور اعتمادی ندارند.

خلیفه زاده افزود: رفتار و منش آمریکا با اسلام و مسلمین در تضاد است و بر همین اساس هیچ وقت به پیمان و عهد خود وفا نمی‌کند و تاریخ هم این را ثابت کرده است.

امام جمعه اهل سنت بانه :

قرآن شفایی برای دردهای روحی و جسمی مسلمانان است

ماموستا عبدالله حیدری در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته بانه با اشاره به معجزات قرآن کریم و تاثیر آن در روح و جان آدمی اظهار داشت:  بسیاری از دردهای روحی و جسمی را می‌توان در سایه آیات حیات بخش قرآن درمان کرد.

وی با اشاره به آیات پایانی سوره قلم که در رابطه با چشم زخم است، اظهار کرد: در دوران صدر اسلام مشرکان مکه پیامبر را در معرض چشم زخم قرار داده بودند که خداوند در این باره آیات نورانی سوره قلم را نازل کرد و هنوز باگذشت سالیان زیادی، امروزه هم به عنوان درمانی محکم برای در امان ماندن از چشم زخم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امام جمعه اهل سنت مریوان :

توبه و بازگشت از گناه تضمین کننده آخرت انسان است

ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته مریوان اظهار داشت: در قرآن کریم بارها از توبه به عنوان راهی برای بازگشت از گناهان فرد مؤمن یاد شده است چرا که توبه دریچه‌ای پر از رحمت خداوند متعال برای افراد مسلمان است.

وی افزود: توبه پنجره‌ای به سوی روشنایی نور و برکت و رحمت الهی که دل و روح و روان انسان را پاکیزه و به آرامش می‌رساند و آینده فرد را با روشنایی وجود خداوند همراه می‌کند.

خطیب جمعه اهل سنت بندرعباس :

ضرورت آموزش و مهارت افزائی جوانان در برابر فتنه های دشمنان اسلام

شیخ یوسف جمالی  در خطبه‌های نماز جمعه اهل‌سنت بندرعباس اظهار کرد: خانواده سالم اساس جامعه سالم را تشکیل می‌دهد و باید همه برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه حول محور صیانت از حریم خانواده باشد.

وی افزود: اگر در جامعه خانواده آسیب ببیند کل جامعه دچار آسیب و خسران می‌شود و باید نسبت به مقوله طلاق در جامعه حساس بود.

خطیب جمعه اهل‌سنت بندرعباس ادامه داد: طلاق در جامعه ما زیاد شده است و این وضعیت بسیار نگران‌کننده است و باید با تلاش متخصصان امر و جامعه‌شناسان، این موضوع بررسی شود.

امام جمعه اهل سنت بندر سیریک :

نهادینه کردن عدالت در جامعه وظیفه ذاتی دولتمردان است

شیخ عیسی لشکری خطیب نماز جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک اظهار کرد: کسی که برای نماز شب بلند شود و خانواده و بچه هایش را هم بلند کند و با هم نماز شب بخوانند، همه آنان جزو ذاکران خداوند محسوب می شوند

وی افزود: انسان نمی تواند بدون داشتن ایده و آرمان و ایمان زندگی سالم و سعادتمندی داشته باشد و یا کاری مفید و ثمر بخشی برای بشریت و تمدن بشری و حتی خانواده خود انجام دهد برای اینکه همیشه محور اصلی حرکت زندگی آن مبهم و ناقص است.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.