اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 3 خرداد 1397| 10 رمضان 1439

 


خطبه های نماز جمعه برخی از شهرها و مراکز اهل سنت کشور

تاریخ انتشار: 1395/9/1
کد خبر: 40188
Print
Rss Services


بسته خبری نماز جمعه های اهل سنت کشور؛
خطبه های نماز جمعه برخی از شهرها و مراکز اهل سنت کشور
گزیده ای مهم از خطبه های نماز جمعه شهرهای: بستک، پاوه، ارومیه، زاهدان،سقز، گنبدکاووس، خاش، سرباز، باغلق، منصورآباد، پارسیان، تازه یاب، یکه سعود، ایرانشهر، کرمانشاه، بندرعباس، سنندج، دهگلان، بانه، مریوان، بوکان و مهاباد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، گزیده ای مهم از خطبه های نماز جمعه اهل سنت در برخی از نقاط کشور تهیه و در قالب یک بسته خبری تنظیم گردیده است که در این بسته شاهد گزیده ی سخنان و خطبه های امام جمعه های اهل سنت 22 شهر و شهرستان هستیم.

گفتنی است این بسته خبری در حال تکمیل بانک اطلاعاتی خود می باشد و امید است در روزهای آتی شاهد مخابره اخبار نماز جمعه های سایر شهرستان های اهل سنت کشور نیز باشیم.

گزیده ی خطبه های نماز جمعه ی اهل سنت کشور به تفکیک شهرستان به شرح ذیل است:

امام جمعه اهل سنت بستک :

وحدت در صدر اسلام موجب پايه‌ريزي تمدن بزرگ اسلامي شد

شيخ علي ماهي‌گير خطیب اهل‌سنت گروگ بستک در خطبه هاي جمعه هفته گذشته با اشاره به شباهت اوضاع امروز امت اسلامي با برخي درگيري‌هاي صدر اسلام يادآور شد: دو قبيله بزرگ اوس و خزرج تا زمان هجرت درگيري‌هاي سي الي صد ساله داشتند كه آنان را تضعيف نموده و يهود جزيرة العرب را منتفع و متمول ساخته بود و بتدريج بهترين قلعه‌ها و مناطق اطراف مدينه را تصاحب كرده بودند. پايان دادن به اين درگيرهاي داخلي قبايل آنان را در پايه‌ريزي تمدن بزرگ اسلامي ياري داد بطوريكه توانستند دوران سياه و تاريك جاهليت را به دوراني روشن و نوراني تبديل نمايند.

وی افزود: شباهت درگيري‌هاي داخلي در درون امت اسلامي كه امروز با دسيسه ها و سعايت صهيونيسم ايجاد و تداوم يافته است، ما را بيش از پيش به مطالعه و تفكر در شرايط صدر اسلام و بررسي حيات طيبه پيامبراسلام و يارانش نيازمند مي‌سازد تا با بهره‌گيري از سيره آن حضرت، بسياري از مشكلات داخلي امت را با گذشت و ايثار پشت سر بگذاريم و بار ديگر عظمت و شوكت تمدن اسلامي را در روي زمين تجديد نماييم و چنين نشود كه در نقاط مختلف مسلمان كشي شود و كاري از دست عامه ساخته نباشد و در ساز و كار جهان و نظام تصميم گيري آن نقشي نداشته و توان دفاع از مظلوم را نداشته باشد.

امام جمعه اهل سنت پاوه :

مشکلات امروز مسلمانان ناشی از عدم اطاعت امر الهی و دستورات پیامبران است

ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته در ابتدای سخنان خود به اهمیت سنت الله درآیات الهی اشاره کردند و گفت: سنت الله در آیات زیادی از قرآن کریم آمده است و خداوند متعال ضمن قیاس انسان‌های خوب و بد در اقوام گذشته و حال می‌فرماید: اگر گذشتگان به‌واسطه اعمالشان، زمینه برخورد را فراهم کردند، با شما هم همین‌گونه برخورد خواهیم کرد و نباید آن را عجیب‌وغریب بدانید و اگر با مردان صالح، خوب برخورد و نعمت و برکات آسمانی را بر آنان نازل کرده­ایم، بدون تردید با افراد صالح و مطیع در هر عصری اینچنین برخورد خواهیم کرد.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور به جنگ موصل نیز اشاره کرد و گفت: در طول 32 روز گذشته احدی از زنانی که از موصل خارج‌شده‌اند بدون روسری نبوده‌اند. هرچند احزاب علمانی داعش را مسبب روسری زنان و ریش مردان می‌دانند، اما زنانی که به مناطق کردنشین و عرب نشین آمده و از داعش نجات‌یافته اند‌، با وجود آزادی از دست داعش حاضر نیستند روسری را کنار بگذارند. این امر نشانه تدین آنهاست.

وی افزود: مردم عراق از هر مذهب و قومی که باشند، مردمی اهل تدین و خداپرست بوده اند، اما متأسفانه امروز بعداز شر صدام، گرفتار شر داعش شده اند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه :

وحدت به ضرر دشمنان اسلام است

ماموستا عبدالقادر بیضاوی در خطبه های نماز جمعه اهل سنت ارومیه با تاکید به اینکه مسلمانان جهان باید با حفظ وحدت و یکپارچگی خود برای نابودی رژیم صهیونیستی تلاش کنند، اظهار کرد: شیعه و سنی نباید اجازه دهند دشمنان در امور داخلی کشورهای اسلامی دخالت کنند.

وی با تاکید به اینکه دشمنان اسلام هرگز نمی خواهند مسلمانان همدل باشند چرا که وحدت به ضرر آنها است، افزود: مسلمانان موظف اند برای رهایی از چاه بدبینی، تعصب و جاهلیت با تکیه بر اصل وحدت به قرآن و عترت تمسک جویند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه با اشاره به اینکه تمام خسارات وارده بر جهان اسلام ناشی از اختلافات ایجاد شده بین امت اسلامی است، گفت: داعش و تکفیری‌ها، زائیده اختلافات بین مسلمانان هستند.

امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان :

شهادت شهید خزائی ضایعه دردناکی برای مردم زاهدان بود

امام جمعه مسجد مکی  زاهدان گفت: شهادت شهید خزائی خبرنگار صدا و سیما ضایعه ای دردناک برای مردم زاهدان بود.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در خطبه های نماز جمعه این هفته اهل سنت زاهدان اظهار داشت: هفته گذشته محسن خزائی خبرنگار صدا و سیما که از مردم زاهدان بود در حین انجام ماموریت خبرنگاری در سوریه به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه شهید خزائی قبلا مسئول باشگاه خبرنگاران واحد سیستان و بلوچستان بود، این ضایعه را به صدا و سیما، خبرنگاران، خانواده و بستگان این شهید تسلیت عرض کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اهمیت نمازجمعه در اسلام گفت: اسلام آخرین دین است که برای هدایت، سعادت و نجات انسان ها برنامه ریزی کرده است.

امام جمعه مسجد مکی افزود: شرکت در نمازجمعه از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است و ثواب زیادی دارد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس :

شخصیت الهی پيامبر اسلام (ص) مايه انسجام و وحدت مسلمانان است

«آخوند عبدالکریم جاور» در خطبه های هفته گذشته نماز جمعه اهل سنت گنبد کاووس، گفت: پيامبراكرم (ص) نه تنها مبلّغ  دين الهی و معلّم آيات حكمت بوده؛ بلكه مربی و اسوه همه انسان ها برای همه اعصار است.

به گفته وی؛ علما، روحانیون، امامان جمعه و جماعات شخصیت جامع پیامبر اسلام (ص) را الگوی عملی خود قرار دهند و سعی در هدایت جامعه به سوی جامعه توحیدی داشته باشند.

مدیر حوزه علمیه اهل سنت جمیلیه گنبد کاووس با اذعان بر اینکه جمع شدن حول محور دين و مشتركات اسلام، عامل موثر در وحدت امت اسلامی است، گفت: علما و انديشمندان اسلامی با همفكری و آگاهی خود تلاش عميق در جهت وحدت اسلامی در بين مسلمانان انجام دهند و موارد اختلاف را تا آنجا كه ممكن است از بين ببرند و زمينه های وحدت اسلامی را در جهت ايجاد دوستی و هماهنگی و نزديك كردن قلوب به يكديگر در همه سطوح ايجاد نمايند.

امام جمعه اهل سنت خاش :

مردم ایران همه بسیجی و وفادار به اسلام و کشور هستند

مولوی محمدعلی شهنوازی در خطبه های هفته گذشته نماز جمعه افزود: بسیج مظهر استقامت و شجاعت و کرامت انسانی بوده و ابهت و اقتدار آن، عظمت و شکوه ایران و اسلام است.

وی اظهار کرد: حضور بسیج در عرصه های مختلف داخلی و خارجی توانسته به اسلام و کشور جایگاه و اعتبار هدیه کند.

امام جمعه اهل سنت خاش گفت: تحریمهای آمریکا و غرب در سی و هفت سال از تاریخ انقلاب بی اثر مانده و در این دوره جدید نیز به یاری خدای متعال و همت مردم ولایتمدار و بسیجیان سخت کوش خنثی می شوند.

مولوی شهنوازی ادامه داد: ایران اسلامی با داشتن رهبری عالی و مقتدر و ملتی شجاع و همیشه در صحنه توانسته عظمت خود را به رخ جهانیان بکشاند.

امام جمعه اهل سنت سرباز :                                                                                    

بسیج آرامش را از استکبار جهانی گرفته است

مولوی عنایت الله رسولی زاده در خطبه های نماز جمعه اهل سنت سرباز با اشاره به اینکه امام حسین(ع) از دیدگاه همه مذاهب اسلامی نمادی از آزادی و آزادگی است، اظهار داشت: سیدالشهدا با آزادگی و قیام در مقابل یزید نشان داد که نباید در برابر ظلم سکوت کرد و تن به ذلت داد.

امام جمعه اهل سنت مینان سرباز در ادامه با گرامیداشت هفته بسیج، بیان کرد: بسیج یکی از برکات انقلاب اسلامی و از الطاف الهی است و امروز بسیج به عنوان مدافعان خط مقدم درجبهه جنگ نرم وتهاجمات فرهنگی دشمن ایستاده و از کشور و ملت در مقابل استکبار دفاع می‌کند. 

امام جمعه اهل سنت منصورآباد :

امنیت و وحدت جامعه نتیجه اخلاق حسنه رهبری است

شیخ علی صالحی امام‌ جمعه اهل‌ سنت منصورآباد قشم در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته با بیان اینکه پیامبراکرم(ص) قرآن ناطق بود گفت: امروز به نام اسلام بزرگترین جنایت های بشری را انجام می‌دهند در حالی که پیامبراسلام(ص) پیامبراخلاق و محبت بود.

وی با بیان اینکه اسلام دین محبت است تصریح کرد: اسلام دین تندروی و افراط نیست و یک مسلمان باید خوش اخلاق و میانه‌ور باشد.

امام‌ جمعه اهل‌ سنت منصورآباد قشم با بیان اینکه همه باید شاکر نعمت امنیت باشند تصریح کرد: رهبر فرزانه ما توانسته است چندین دهه با اخلاق خود وحدت و انسجام را به وجود بیاورد و مردم هم دوستش دارند چون اخلاق حسنه دارد.

امام جمعه اهل سنت پارسیان :

مردم شکرگزار امنیت باشند

شیخ احمد خنجی، امام‌ جمعه اهل‌ سنت پارسیان در خطبه‌های هفته گذشته این شهر گفت: خداوند نعمت امنیت ودوستی وصلح وآرامش جامعه را به ما عطا فرمود وباید همیشه این نعمت خداوند را شاکر باشیم .

امام جمعه اهل سنت تازه یاب :

امام حسین الگوی کامل و جامعی برای سعادت جوامع بشری است

آخوند عبدالله خوش نظر امام جمعه اهل سنت تازه یاب از توابع شهرستان مانه و سملقان نیز در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته اظهارداشت: امام حسین (ع) الگوی کامل و جامعی برای سعادت جوامع بشری به ویژه ملت های مسلمان بوده و تنها راه نجات بشر امروز بازگشت به معنویت و آموزهای دینی است.

آخوند خوش نظر تصریح کرد: اگر مسلمانان مظلوم جهان برای نجات از جور ستمگران، قیام امام حسین (ع) را سرمشق و الگوی خود قرار دهند پیروزیشان حتمی است و زحماتشان به هدر نخواهد رفت.

وی بیان داشت: حضرت امام حسین (ع) فردی موفق در ایجاد اتحاد، محبت، صمیمیت و اخوت در بین مسلمانان بودند.

امام جمعه اهل سنت یکه سعود :

امام حسین (ع) با فداکاری و از جان گذشتگی خود درخت اسلام را آبیاری نموده است

حاج رحیم آخوند صمدی امام جمعه اهل سنت یکه سعود از توابع شهرستان رازو جرگلان در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته اظهار داشت: امام حسین (ع) با فداکاری و از جان گذشتگی خود درخت اسلام را آبیاری نموده و ما نیز باید راه آن بزرگوار را ادامه داده و اعمال آن امام بزرگوار را سرلوحه اهداف خودمان در راه تبلیغ و گسترش دین اسلام در برابر توطئه های دشمنان قراردهیم.

آخوند صمدی تصریح کرد: پایبندی امام حسین(ع) به اصول انسانی، حمایت از مظلوم و بی تفاوت نبودن در برابر جنایت و ستم، یاری رساندن به بی پناهان و حمایت از آنان حماسه های ماندگاری را پدیدآورده که در نسلهای بعد هم دلیران و آزادگان رسم جوانمردی را از آنان آموختند.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر :

آمار بالای طلاق در منطقه نگران کننده است

مولوی عبدالصمد کریم زایی در خطبه های نمازجمعه هفته گذشته اهل سنت ایرانشهر با اشاره به اهمیت ازدواج از دیدگاه اسلام اظهار داشت: اگر ازدواج جوانان بر اساس آگاهی باشد دچار مشکلات کمتری در زندگی می شوند.

وی با بیان اینکه بقای نسل انسان مبتنی بر ازدواج است گفت: ازدواج هایی که از روی عشق های ظاهری، تلفنی، فضای مجازی و هوا و هوس باشد پایدار نیست.

وی دخالت خانواده ها در امور زندگی زوج های جوان را از دیگر مشکلات منطقه دانست افزود: هر فردی که زمینه طلاق زوجی را فراهم کند گناه کبیره انجام داده است، بزرگترها باید با میانجیگری برای حل مشکلات جوانان اقدام کنند.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه :

باید پیرو فرمایش های مقام معظم رهبری باشیم تا وحدت کشور بیش از پیش حفظ شود

ماموستا ملا محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد امام شافعی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: مردم اهل تسنن ولایت مدار هستند و همواره پشتیبان انقلاب بوده اند.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه افزود: باید از دستگاه های امنیتی و دولت حمایت کرد تا بتوانند به بهترین شکل کار خود را انجام دهند.

محمدی عنوان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران در کمال صلح و آرامش است و دولت نیز به مشکلات مردم رسیدگی می کند.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس :

دوری از معنویت دینی عامل مهم ایجاد پریشانی در دنیاست

شیخ سید عبدالباعث قتالی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت بندرعباس با تاکید بر اینکه عزت و افتخار در دنیا و آخرت در سایه عمل به کتاب خدا و سنت رسول محقق می‌شود اظهار داشت: دین مبین اسلام با هدف کمک به رفع و حل مشکلات بشر از سوی حضرت حق به وجود آمده است.

وی در ادامه، وجود آرامش درونی در انسان و جامعه را یکی از نشانه‌های ایمان دانست و بیان‌داشت: دوری از معنویت دینی سبب ایجاد پریشانی در دنیای امروز شده است.

خطیب جمعه اهل سنت بندرعباس، با تاکید بر اینکه آرامش و صلح به جوامع اسلامی تنها با شناخت صحیح اسلام و رشد معنویت فردی و اجتماعی به جامعه باز می‌گردد گفت: باید ثبات را با تقویت این نگاه در جهان اسلام، به ملت‌های مسلمان هدیه دهیم.

سیدعبدالباعث قتالی در ادامه بیان‌کرد: وقوع 80 درصد جنگ‌های دنیا در سرزمین‌های اسلامی نشان می‌دهد که شعار اسلام وحدت، یگانگی، اتحاد، دوری از تفرقه و توحید باید در جوامع اسلامی محقق شود.

امام جمعه اهل سنت سنندج :

بیکاری ‌امروز‌ در جامعه زیاد شده است؛ مسئولان کاری کنند

ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن آرزوی طول عمر با عزت برای رهبر فرزانه انقلاب و دعای خیر و شفای عاجل برای مریضان اظهار داشت: امیدوارم عزت و کرامتی که مردم ایران اسلامی دارند خداوند روز به روز به آن افزوده کند و از ما نگیرد.

وی با اشاره به آیه 12 سوره تبارک گفت: کسانی که خداوند خالق را در درون خود یاد بکنند و از خدای خود ترس داشته باشند، خداوند نیز اجر و پاداش خوبی به آنان عطا می‌کند که خود انسان‌ها هیچوقت در آن حد فکرش را نمی‌کنند.

امام جمعه اهل سنت سنندج گفت: کمبود حیاء در مردان باعث ضعف غیرت و در زنان نیز بدحجابی را ایجاد می‌کند و در بازاریان و اهل معامله باعث می‌شود که به مشتریان خود دروغ بگویند و در سنگ و ترازو خیانت کنند.

امام جمعه اهل سنت دهگلان :

محوری‌ترین برنامه بسیج معرفت‌افزایی و بصیرت در برابر تهدید دشمن است

ماموستا یدالله محمدی در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته دهگلان ضمن تبریک گرامیداشت هفته بسیج گفت: محوری‌ترین برنامه بسیج معرفت‌افزایی و بصیرت در برابر تهدید دشمن است.

وی با بیان اینکه امروز بسیج به اوج اقتدار و قدرت کامل در کشور رسیده است، افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری بسیج بدنه فعال ملت است و از هیچ‌گونه تهدیدی در برابر دشمن هراسی ندارد.

امام جمعه اهل سنت دهگلان تصریح کرد: از گذشته تا امروز بسیج نشان داده که سپر بلای این ملت است و آمادگی دفاع از کیان و انقلاب و آرمان‌های امام و شهدا را در همه زمینه‌ها دارد و بسیج مظهر اقتدار و وحدت ملی کشور است و بزرگ‌ترین قدرت بازدارندگی به شمار می‌رود.

امام جمعه اهل سنت بانه :

رواج نام‌های غربی و نامتعارف برای جامعه یک تهدید است

ماموستا جمال کریمی در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته بانه با اشاره به فرموده رسول اکرم (ص) خطاب به والدین اظهار داشت: انتخاب نام نیک، تربیت آنها براساس آموزه‌های دینی و انتخاب همسری شایسته برای فرزندان از وظایف والدین است.

وی ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی گفت: امروزه نام‌های اسلامی و دینی در جامعه کم رنگ شده و ترویج نام‌های نامتعارف و غیردینی در جامعه ابراز نگرانی به همراه دارد.

امام جمعه موقت اهل سنت بانه با بیان اینکه انتخاب نام نیک برای فرزندان مهم است، تصریح کرد: متاسفانه امروزه نام‌گذاری و انتخاب نام نیک فرزاندان از جانب والدین رعایت نمی‌شود و انتخاب نام‌های غربی و غیرمتعارف در جامعه از رواج بیشتری برخوردار است.

امام جمعه اهل سنت مریوان :

یکی از مهم‌ترین اصول اخلاقی دین مبین اسلام احترام به پدر و مادر است

ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته مریوان با اشاره به اینکه رفتار حسنه و کردار نیک با پدر و مادر از واجبات دین است، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اصول اخلاقی دین مبین اسلام احترام به پدر و مادر است.

وی افزود: آیات و روایات زیادی در دین مبین اسلام وجود دارد که بر اهمیت اصول اخلاقی و رعایت کردن احترام به والدین تاکید و یاد شده است که لازم است این امر واجب را به‌ خوبی رعایت کنیم.

امام جمعه اهل سنت مریوان تصریح کرد: عواطف انسانی و حق شناسی از جمله مواردی است که می‌توان از آن به عنوان مهم‌ترین دلایل رعایت اصول اخلاقی و ارزشمند در زمینه رعایت نمودن آداب و اخلاق و احترام به پدر و مادر نام برد.

 امام جمعه اهل سنت بوکان :

امنیت و آبادانی کشور نتیجه اتکا به تفکر بسیجی است

امام جمعه موقت اهل سنت بوکان نیز در خطبه‌های نماز با تبریک فرا رسیدن سالروز تشکیل بسیج اظهار داشت: بسیج شجره پاکی است که سبب سرافرازی ملت ایران شده است.

ماموستا ملاخالد رسولزاده با اشاره به اقدامات بسیج بیان کرد: تشکیل بسیج به فرمان امام راحل(ره) یکی از یادگارهای آن بزرگوار و انقلاب اسلامی است که جدا از نقش سیاسی در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی هم فعالیت چشمگیری داشته و سبب سازندگی و ارتباط بهتر و بیشتر مردم با دولت شده است.

وی گفت: نیروهای بسیج همواره به فکر امنیت و آبادانی کشور در تمامی زمینه‌ها هستند که باید قدر‌دان آنها بود و با روشنگری بیشتر و شرح وظایف و خدمتگزاری این قشر زحمت‌کش مردم را بیشتر آشنا کرد.

 امام جمعه اهل سنت مهاباد :

برای جمهوری اسلامی ایران تفاوتی نمی‌کند که چه کسی پیروز انتخابات شده است

امام جمعه اهل سنت مهاباد  در خطبه‌های هفته گذشته با اشاره به برگزاری و نتایج انتخابات اخیر ریاست جهموری ایالات متحده آمریکا اظهار داشت: برای جمهوری اسلامی ایران تفاوتی نمی‌کند که چه کسی پیروز این انتخابات شده است.

ملاقادر سهرابی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار مردمی اخیرشان تصریح کرد: بنا به فرموده رهبر انقلاب، ما نباید از این نتایج نه خوشحال و یا غمگین و محزون شویم.

امام جمعه اهل سنت مهاباد در تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیان کرد: عملکرد هر دو حزب این کشور برای ایران مضر بوده و هیچ‌ یک نفعی به حال ایران نداشته‌اند.

امام جمعه اهل سنت باغلق :

امام حسین (ع) برای دفاع از دین مبین اسلام قیام کرد

حاج غفور آخوند یزدانی امام جمعه اهل سنت باغلق نیز در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته اظهار داشت: امام حسین (ع) انسان کامل وارسته ای است که نه به خاطر هوای نفس، بلکه برای اصلاح امت و انسانیت، جان خود را در طبق اخلاص گذاشت.

وی بیان داشت: امام حسین (ع) الگوی رحمت، رأفت، کرامت و بزرگواری است و برای الگو گرفتن از امام حسین (ع) باید سیره و اخلاق آن حضرت را به خوبی شناخت.

وی همچنین افزود: دشمنان به هر طریقی می‌خواهند بین صفوف فشرده امت اسلام شكاف انداخته و به اهداف خود برسند بنابراین بر هر فرد مسلمان اعم از شیعه و سنی و دیگر فرق اسلامی واجب است با گسترش برادری، تنها به وحدت بیندیشند.

وی اضافه کرد: در شرایطی كه دشمن ریشه اسلام و مسلمین را هدف گرفته است، مسأله وحدت از اوجب واجبات است.

امام جمعه اهل سنت سقز :

دین اسلام، دین دانش و آموزش برای زندگی سعادتمندانه است

ماموستا عبدالرحمان حسینزاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سقز با اشاره به اهمیت دانش و علم گفت: اهمیت علم ودانش در اسلام به‌قدری است که از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و نقش علم در زندگی انسان این است که راه سعادت، تکامل و راه ساختن را به انسان می‌آموزد.

وی افزود: کسانی که اهل علم و از این توانایی و ابزاری که برخوردار هستند باید دیگران را کمک کنند چون دین مبین اسلام هم به به علم بها داده و انسان‌ها را به تعلیم و تعلّم فراخوانده است.

امام جمعه اهل سنت سقز با اشاره به اینکه دین اسلام، دین دانش و آموزش برای زندگی سعادتمندانه دنیوی و اخروی بشر است، تصریح کرد: اسلام دین جامع و کاملی است و دشمنان اسلام باید بدانند که نمی‌توانند در بین مسلمانان تفرقه و اختلاف ایجاد کنند و خداوند همیشه پشتیبان اسلام و مسلمانان است.

وی گفت: همه ما مسلمانان باید با وحدت و اتحاد در راستای ترویج اسلام محمدی تلاش کنیم و  در دنیا از دستورات خداوند و رسول اکرم(ص) پیروی کنیم.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.