اهل سنت

اخبار جهان اسلام

فرودگاه موصل به طور کامل آزاد شد
تلویزیون دولتی عراق از آزادسازی کامل فرودگاه موصل از دست داعش پس از چندین ساعت درگیری سنگین خبر داد.
ملاقات مقامات واتیکان و دانشگاه الازهر در قاهره
مقامات واتیکان و دانشگاه الازهر قصد دارند با هدف بررسی نقش این دو نهاد برای مقابله با پدیده‌های تعصب، افراط‌گرایی و خشونت به نام دین در قاهره جلسه ملاقاتی داشته باشند.
بازداشت ۳۵ نفر در ترکیه به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش
یک شبکه تلویزیونی ترکیه از بازداشت ۳۵ نفر به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش در سراسر استانبول خبر داد.
ذبح و تیرباران همزمان شیعه و سنی توسط داعش
گروه تروریستی داعش در ادامه جنایات خویش علیه شهروندان عراقی سه شهروند شیعه و سنی اعدام کرد.
بخش هایی از شهر تدمر در سوریه آزاد شد
منابع خبری شامگاه سه شنبه گزارش دادند که نیروهای ارتش سوریه بخش هایی در غرب شهر تدمر را از اشغال عناصر داعش آزاد کردند.
رییس مجلس سوریه: سخنان رهبر انقلاب دستور کار برای آینده فلسطین بود
رئیس مجلس سوریه با اشاره به سخنان رهبرمعظم انقلاب درششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: سخنرانی ایشان بسیار مهم و دستور کار برای آینده فلسطین بود.
تعرض و شکنجه گسترده داعش به نوامیس اهل سنت عراق
در حالی که طی سال های اخیر رسانه های سعودی تلاش داشته اند تروریست های داعشی را نماینده اهل سنت معرفی نمایند اما افشا شدن گوشه ای از جنایات این گروه وهابی علیه نوامیس اهل سنت چهره واقعی این گروه را نمایان می سازد. دیده‌بان حقوق بشر می‌گوید تروریست‌های داعش علاوه بر زنان ایزدی‌، زنان سنی‌مذهب عرب‌تبار عراق را مورد تعرض و خشونت قرار داده‌اند. این سازمان حقوق بشری که مقر آن در نیویورک است، دوشنبه (۲ اسفند ۱۳۹۵) در گزارش خود با استناد به اظهارات شش زن قربانی در کرکوک، از بازداشت خودسرانه، شکنجه، ضرب‌و‌شتم، ازدواج اجباری و تعرض جنسی به زنان و دختران عربِ سنی‌مذهبِ عراقی توسط تروریست‌های تکفیری داعش خبر داده است.
سفر امیر کویت به مسقط ، شکاف در اردوگاه شورای همکاری خلیج فارس
عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم و تحلیلگر مشهور عرب در واکنش به سفر امیر کویت به عمان، کشوری که رئیس جمهوری ایران در روزهای گذشته از آن دیدار داشت نوشت: این دیدار یک اردوگاه بی طرف در شورای همکاری خلیج فارس نسبت به ایران در مقابل ائتلاف خصمانه عربستان نسبت به تهران ایجاد می کند.
موشک های اسکاتلندی برای کشتار مردم بی گناه یمن!
یک گزارش جدید به‌تازگی فاش کرده که نیروی هوایی عربستان که تحت آموزش بریتانیا قرار دارد، از بمب‌های هوشمند اسکاتلندی برای حمله به یمن استفاده می‌کند.
شکست حمله داعش به پانوراما
یگان های از ارتش و نیروهای مسلح سوریه با انجام حملات هوایی به مخفیگاه های گروه تروریستی “داعش” در دیر الزور، تلاش تروریست های این گروه برای حمله به منطقه «پانوراما» را ناکام گذاشتند.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next