اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 30 تير 1397| 9 ذي القعده 1439

 


اخبار دبيرخانه

اطلاعیه پذیرش طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت کردستان
مهلت ثبت نام برای پذیرش طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت کردستان براساس این فراخوان از یکم تا 31 مرداد ماه 97 تعیین شده است.
وظيفه علما تلاش برای سيراب کردن مردم از سرچشمه عظيم فيض الهي است
حجت الاسلام والمسلمين رمضاني گفت: وظيفه همه علماي بزرگوار اين است كه تلاش كنند مردم را از اين سرچشمه عظيم فيض الهي سيراب نمايند.
سه عامل حكام جائر، علماي درباري و علماي متعصب عامل محجور ماندن احاديث اهل بيت(ع) در ميان فريقين مي باشد
مولوی عليرضا یعقوبی گفت: وظیفه ماست، که ائمه دین را از غربت بیرون آورده تا مردم از وجود آنها بهره مند شوند و کسی که به این نشست ها طعنه می زند، از جهل و سادگی اوست.
علمای بزرگ اهل سنت، امام رضا(ع) را به عنوان یک محدث و فقیه بزرگ و عاليقدر مي شناسند.
مولوي غلام نبي توكلي گفت: جایگاه والای علي بن موسي الرضا(ع) در نزد محدثین و علمای بزرگ اهل سنت به حدی است که در نیشابور به روایتی هزار عالم و محدث بزرگ به دیدار ایشان رفته و حدیث مشهور سلسله الذهب را در همین دیدار نقل کردند.
مرکز آموزش عالی اهل سنت در بوشهر ایجاد می شود
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: با توجه به کمبود مراکز آموزش عالی ویژه طلاب اهل سنت در بوشهر دانشگاه مذاهب اسلامی در این استان راه اندازی می شود.
حج، یک کنفرانس اسلامی برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی است
امام جمعه روستای تازه یاب ازتوابع شهرستان مانه و سملقان اظهارداشت: حج یک کنفرانس بین المللی اسلامی برای حجاج مسلمان با هر تابعیتی، مذهبی، نژادی، زبان و رنگی که دارند می باشد.
مقام معظم رهبری الگوی بی نظیری در رسیدن به وحدت اسلامی است
مدیر حوزه علمیه هدایتی روستای کلاته ابریشم از توابع شهرستان رازو جرگلان اظهارداشت: حج نمادی از وحدت و یکپارچگی امت اسلامی است و دشمنان از وحدت عملی مسلمانان در زمان حج هراسان هستند.
امسال 135 نفر از اهل سنت خراسان شمالي به خانه خدا مشرف می‌شود
مدیر شرکت زیارتی خدماتی وحدت اهل سنت خراسان شمالی گفت: حج یکی از تعالیم بزرگ و مهم اسلامی بوده که این مراسم یکی از مظاهر عظیم انسجام در امت اسلامی و مظهر تبلور هویت اسلامی است.
شورای نگهبان رکنی اساسی در کشور است
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش مهم و نظارتی شورای نگهبان در کشور گفت: شورای نگهبان رکن‌رکین جامعه و بزرگترین پایه و اساس کشور است.
مراسم افتتاحیه نمازجمعه روستای مته سنگ در شهرستان نیکشهر استان سیستان و بلوچستان
از سوی نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان مولوی گل محمد ویدادزهی بعنوان امام جمعه روستای مته سنگ شهرستان نیکشهر منصوب گردید.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.