اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز يکشنبه، 5 اسفند 1397| 19 جمادي الثاني 1440

چهل سال افتخار

 


يادداشت تحليلي

چالش های درونی امت اسلامی/ کاظم لطفیان، دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت
برای خروج از این بن‌بست‌ها راهبرد وحدت اسلامی می‌تواند برادری و اتحاد دنیای اسلام را در جهان طنین‌انداز نماید و به‌عنوان يكي از اصلی‌ترین عوامل شكوفايي تمدن اسلامي خودنمایی کند.
به بهانه وحدت حوزه و دانشگاه/ کاظم لطفیان، دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت
از آن جا که وحدت را در انديشه مصلح قرن مي توان در دو بخش درون گفتماني و برون گفتماني پيگيري كرد،بر این اساس نوشتار حاضر به بحث وحدت در حوزه درون گفتماني خواهد پرداخت. يكي از لايه هاي وحدت در درون گفتمان، وحدت حوزه و دانشگاه است.
بسیج؛ نهاد ارزشمند مردمی/ دکتر عباسعلی فرزندی
نهاد دین باور و مردمی بسیج با توجه به اسلوب و ساختار خاص خود که بر اسلام ناب محمدی(ص) بنا شده است، نقش منحصر به فردی در بهره گیری از آموزه های دینی و افزایش ابعاد مختلف سرمایه اجتماعی دارد.
وحدت، ضروری ترین نیاز جوامع و امت اسلامی/ دکتر عباسعلی فرزندی
وحدت و همگرایی از مهم ترین موضوعات تمامی جوامع و به ویژه جوامع اسلامی است.
طرح آمریکایی – صهیونیستی معامله قرن؛ نکات و بایسته ها/ دکتر عباسعلی فرزندی
آمریکا جهت نیل به اهداف، سیاست ها و... خود به انواع اقدامات، ابزارها و... متوسل شده و در این مسیر از هیچ اقدامی فروگذار نکرده است.
تصویب قانون «یهودی‌سازی» در پارلمان رژیم صهیونیستی نمونه بارز نژادپرستی/ دکتر عباسعلی فرزندی
این رژیم سفاک از بدو شکل گیری غیرقانونی خود، علاوه بر ایجاد ناامنی برای فلسطینیان، به سبب خوی ددمنشانه و سبعانه، چهره‌ای کریه و مشمئزکننده از خود در سطح جهان باقی گذاشته است.
به مناسبت شهادت دکتر چمران / دکتر عباسعلی فرزندی
تاریخ پرماجرای انقلاب اسلامی سرشار از لحظه‌هایی است که درخشش شخصیت‌های بزرگ و تاثیرگذار در حوزه‌های مختلف را یادآوری و جایگاه و نقش ستودنی و الهام‌بخش آنان برای نسل‌های جامعه را در معرض دلسوزان و علاقه‌مندان عزت و عظمت نظام و میهن اسلامی قرار می‌دهد.
به مناسبت عزل "بني صدر" از فرماندهي كل قوا توسط امام خميني (ره) / دکتر عباسعلی فرزندی
در عرصه جنگ ، بني صدر در مقام فرماندهي كل قوا، معتقد بود که برای جنگیدن با دشمنان باید نيروهاي دشمن به درون مرزها هدایت شوند، سپس آن ها را محاصره و نابود کرد!
برگزاري اجلاس بين ‏المجالس اسلامي در تهران؛ اهداف و دستاوردها / دکتر عباسعلی فرزندی
در یک جمع بندی کلی می توان گفت که حمایت از مستضعفان و تقابل همیشگی با مستکبران، سلطه گران و زورگویان جهانی همواره از مهم ترین اهداف و سیاست های دلسوزان و رهبران دینی بوده است. به همین سبب تشکیل و برگزاری اجلاس بين المجالس كشورهاي اسلامي یکی از مهم ترین ابزارها و راهکارهای مهم و راهبردی در جهت تحقق این امر است.
تهدید نظامی امریکا علیه ایران نمادی از استیصال نظام سلطه در مقابل انقلاب اسلامی / دکتر عباسعلی فرزندی
موفقیت های پی در پی و درخشان به ویژه نفوذ شگفت انگیز منطقه ای جمهوری اسلامی که مورد اذعان دوست و دشمن قرار دارد، دشمنان را در عرصه تصمیم گیری سر در گم کرده است.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.