اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز سه شنبه، 1 اسفند 1396| 5 جمادي الثاني 1439


يادداشت تحليلي

انقلاب اسلامی؛ انقلابی الهی-انسانی/ دکتر عباسعلی فرزندی
از زمان شکل گیری انقلاب اسلامی تا کنون جبهه استکبار جهانی بدین سبب که مطامع و اهداف خویش را در خطر می دید، همواره در صدد تضعیف انقلاب اسلامی بوده است اما با عنایات خداوند متعال، رهنمودها و هدایت های حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) و حمایت ها و پشتیبانی های همه جانبه ملت بصیر و انقلابی ایران اسلامی، همواره نقشه های شوم آنان نقش بر آب شده است.
تحلیلی بر عمليات افتخارآفرین والفجر8 / دکتر عباسعلی فرزندی
دفاع مقدس از مهم ترین و باارزش ترین دوران در تاریخ معاصر و انقلاب اسلامی عملیات افتخار آفرین والفجر8 از موفق‌ترین عملیات های دفاع مقدس محسوب می شود.
اهداف و دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی/ دکتر عباسعلی فرزندی
تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران،‌جهان به دو دسته اصلی سلطه گر و سلطه پذیر تقسیم می شد و استعمارگران و سلطه گران از هر راهی جهت نیل به اهداف شوم خویش، بهره جویی می کردند اما انقلاب اسلامی ایران الگوی دیگر از قدرت را در جهان به نمایش گذاشت و آن اصل عدم سلطه و عدم سلطه پذیری است. به همین سبب از جهتی این انقلاب الهی-انسانی توانست به عنوان الگویی برای آزادیخواهان و مستضعفان جهان مطرح شود و از جهتی سلطه گران و استعمارگران که مطامع و منافع خویش را در خطر می دیدند از ابتدا درصدد برآمدند تا از پیشرفت و گسترش انقلاب اسلامی ایران جلوگیری کنند.
نیم نگاهی گذرا به نامه حضرت امام خمینی(ره) به گورباچف و دست آوردهای آن/ دکتر عباسعلی فرزندی
در نگاهی گذرا می توان گفت که ‌حضرت امام خمینی‌(ره‌) رهبری زمان شناس و تأثیرگذار در تاریخ محسوب می شوند که همواره با اندیشه های الهی جهت هدایت انسان ها به سوی تعالی و سعادتمندی تلاش کردند.
نگاهی به دستاوردها و بایسته های حماسه نهم دی/ دکتر عباسعلی فرزندی
انتخابات از مهم ترین وجوه مردم سالاری دینی به حساب می آید. متأسفانه پس از اعلام نتایج انتخابات 22 خرداد1388، برخی از کاندیداها و احزاب سیاسی شکست خورده در رقابت های انتخاباتی، که بازیچه اقدام طراحی شده دشمن بودند، با اعتراض به نتیجه انتخابات برخی ازشهرهای ایران به ویژه شهرتهران را دستخوش وقوع نا آرامی ها و اعتراضات کردند.
وحدت حوزه و دانشگاه؛ چیستی و چگونگی/ دکتر عباسعلی فرزندی
وحدت حوزه و دانشگاه که از ابتکارهای حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) می باشد، از مظاهر و نمادهای مهم وحدت است.
شکست کودتای عبدا... صالح در یمن نمادی از شکست نقشه های سعودی - اسرائیلی/ دکتر عباسعلی فرزندی
کودتای عبدا... صالح در یمن به عنوان کودتایی عربستانی-اسرائیلی اگرچه، با حمایت ها و اقدامات سازمان‌های اطلاعاتی عربستان و اسرائیل انجام شد، اما در نقطه های آغازین با شکست مواجه شد.
دیپلماسی وحدت اسلامی؛ مهمترین ضرورت میان مذهبی در پسا داعش
بی تردید نقش بی بدیل دانشگاه مذاهب اسلامی به عنوان بزرگترین منبع دانش ساز میان فرهنگی و میان مذهبی در ایجاد دیپلماسی علمی ، فرهنگی و سیاسی بر مبنای دانش شناسی مذاهب اسلامی در فضای پسا داعش به شدت خود نمایی می کند.
فهم راهبرد جدید آمریکا به عنوان مظهر استکبار، ضرورتی انکارناپذیر/ دکتر عباسعلی فرزندی
استکبارستیزی، استقلال و نفی وابستگی از موضوعات مهم مطرح شده در گفتمان انقلاب اسلامی است که در این حوزه، از مفاهیم دین مبین اسلام و آموزه های آن، قرآن مجید، سنت نبوی، صاحبنظران اسلامی و... بهره گیری شده است.
آزادسازی شهر بوکمال سوریه پایانی بر کابوس سلطه داعش/ دکتر عباسعلی فرزندی
شکست داعش در بوکمال به معنی شکست این گروه تروریستی در سوریه است. داعش که درصد بالایی از خاک سوریه را در اختیار داشت، هم اکنون تنها در بخش هایی از مناطق مرزی این کشور و عراق حضور نامبارک دارد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8   Next

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.