اهل سنت

معرفي کتاب

کتاب خاطرات ماموستا قادری در پاوه رونمایی شد
همزمان با سالروز حماسه آزادسازی پاوه کتاب خاطرات ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه در این شهرستان رونمایی شد.
كتاب جنبش هاي فكري و ديني در جهان اسلام معاصر
كتاب جنبش هاي فكري و ديني در جهان اسلام معاصر؛ بنیان ها و سیرتحولات بیداری اسلامی، نوشته دكتر محمد جواد صاحبی و توسط نشر ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب قم در سال 1396 به زیور طبع آراسته شده است.
کتاب «داعش، دولت جاهلیت» از سوی الازهر چاپ و منتشر شد
الازهر مصر از چاپ و توزیع کتاب «داعش، دولت جاهلیت» با هدف آشنایی کشورهای اروپایی با این گروهک تروریستی خبر داد.
احکام ازدواج و طلاق در فقه اسلامی تطبیقی
احکام ازدواج و طلاق در فقه اسلامی تطبیقی به چاپ رسید.
آفرینش های بیانی قرآن کریم
قران کریم کتابی است که هم از جنبه واژه گزینی و هم به لحاظ ساختار زبان و هم از منظر بافت و سیاق در اوج یک اثر ادبی قرار دارد.
بررسی فقهی و حقوقی اقامت مسلمانان در کشورهای غیر اسلامی
بررسی فقهی و حقوقی اقامت مسلمانان در کشورهای غیر اسلامی به چاپ رسید.
جهان در قرن بیستم
چندی‌ نیست‌ که‌ قرن‌ بیستم‌ به‌ پایان‌ رسیده‌ و هزارة‌ سوّم‌ آغاز شده‌ است‌. بشر در طی‌ این‌ قرن‌ پرماجرا، حوادث‌ فراوان‌ و شگفتی‌ را به‌ چشم‌ دیده‌ و از سر گذرانده‌ است‌.
کتاب الأحوال الشخصية بين الفقه الاسلامي و القانون المدني الايراني به چاپ رسید
این کتاب به توصیه ی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی در راستای تحقق اصل 12 قانون اساسی به منظور استفاده ی قضات محاکم جمهوری اسلامی ایران در صدور احکام قضایی مرتبط با دعاوی خانوادگی اتباع اهل سنت ایران تألیف شده است.
کتاب جنگ ، ترور و خشونت از منظر اسلام به چاپ رسید
کتب حاضر با عنوان انگلیسی fatwa on Terrorism and suicide Bombings نخستین اثر ایشان در حوزه آداب جنگ، تروریسم و عملیات انتحاری است که با مراجعات متعدد به خصوص به منابع اهل سنت، علاوه بر آنکه بطلان قرائت تکفیریان و خشونت طلبان از دین اسلام را می نماید. مرجع مناسبی برای پژوهشگران این حوزه می باشد.
تحلیل گفتمانی اسلام‌های سیاسی در افغانستان
«اسلام سیاسی» مانند بسیاری از مقوله‌های سیاسی و اجتماعی معنا و مفهومی ثابت و مورد وفاقی ندارد که سبب اصلی آن را می‌توان در تصاویر متفاوت و گاه متضادی پیدا کرد که جریان‌شناسان این حوزه ارائه می‌دهند. پیشینۀ عمل آن دسته از مسلمانان و گروه‌هایی که اسلام را در مرکز عمل سیاسی خود قرار داده‌اند، نیز نشان می‌دهد که تفاوت ماهوی در اندیشه و عمل آنان وجود دارد و هرچند همۀ آنان خود را اسلام‌گرا می‌خوانند‎ اما تصویری یکسان و ثابت از اسلام به‌دست نمی‌دهند.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next