اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز پنجشنبه، 6 ارديبهشت 1397| 11 شعبان 1439

 


معرفي کتاب

تولد اهریمن؛ عوامل پیدایش دولت اسلامی عراق و شام
عبد الباری عطوان نویسنده این کتاب، یک روزنامه نگار فلسطینی است که بارها در میزگردهایی که از سوی شبکه های خبری و ماهواره ای عرب زبان و انگلیسی زبان تشکیل شده، به عنوان کارشناس جماعت های جهادی شرکت کرده است.
صلحی که همه‌ی صلح ها را بر باد داد: فروپاشی امپراتوری عثمانی و شکل‌گیری خاورمیانه‌ی معاصر
این کتاب در سال 1989 منتشر شد و به فهرست نهایی جایزه‌ پولیتزر هم راه یافت.
تحلیل گفتمانی اسلام‌های سیاسی در افغانستان
«اسلام سیاسی» مانند بسیاری از مقوله‌های سیاسی و اجتماعی، معنا و مفهومی ثابت و مورد وفاقی ندارد که سبب اصلی آن را می‌توان در تصاویر متفاوت و گاه متضادی پیدا کرد که جریان‌شناسان این حوزه ارائه می‌دهند.
بحران سوریه و بازیگران منطقه ای
کتاب "بحران سوریه و بازیگران منطقه ای"، تالیف سیدعلی نجات، تیراژ 1000نسخه، چاپ دوم خرداد 96، تعداد 306 صفحه و قیمت هر نسخه 20000 تومان توسط انتشارت موسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین المللی ابرار معاصر تهران منتشر شده است.
دست نوشته های شهید ملا محمود محمدی چاپ و منتشر شد
کتاب "مجد دین" به قلم شهید ملا محمود محمدی، تحیلی است جامعه شناسانه از اوضاع ایران که علل وقوع انقلاب اسلامی و هم چنین روزشمار انقلاب در ایران و کردستان را مورد بررسی قرار می دهد.
گفتمان انقلابی در جهان اسلام(1394-1270)
کتاب حاضر حاوی سه فصل است. در فصل اول، روند تاریخی مهم ترین تحولات جهان اسلام طی دو قرن گذشته به ترتیب تاریخی گزارش‌شده است. در فصل دوم، اندیشه‌های پرچم داران گفتمان انقلابی از میرزای شیرازی تا آیت الله خامنه‌ای، با نقل‌قول‌های مستقیم از آن‌ها تحلیل‌شده و در فصل سوم، مسئله توسعه و گفتمان انقلابی و جمع بندی مباحث، ارائه‌ شده است.
نقد مبانی سلفیه جهادی
کتابچه (عذر به جهل) از سلسله کتاب های نقد مبانی سلفیه جهادی، کاری از موسسه مطالعات بنیان دینی است.
درسنامه نقد وهابیت
کتاب درسنامه نقد وهابیت از جدیدترین آثار آیه الله سبحانی در نقد تفکرات تکفیری است که به تازگی توسط موسسه دار الاعلام منتشر شده است.
معمار تکفیر و ترور
محمد ابراهیم‌نژاد در کتاب تازه خود، به تشریح زندگی و عقاید ابومصعب زرقاوی که تروریسم تکفیری را برای اولین بار تئوریزه کرد، پرداخته است.
كتاب زادگاه تروريسم منتشر شد
كتاب زادگاه تروريسم با بيش از ۸۰ سند محكمه ‌پسند همراه با تحليل ‌هاى لازم از سوی مؤسسه درالاعلام و دبيرخانه دائمی کنگره مقابله با جریان های تکفیری منتشر شد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.