اهل سنت

پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت

امروز شنبه، 30 تير 1397| 9 ذي القعده 1439

 


Latest News

اطلاعیه پذیرش طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت کردستان
مهلت ثبت نام برای پذیرش طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت کردستان براساس این فراخوان از یکم تا 31 مرداد ماه 97 تعیین شده است.
وظيفه علما تلاش برای سيراب کردن مردم از سرچشمه عظيم فيض الهي است
حجت الاسلام والمسلمين رمضاني گفت: وظيفه همه علماي بزرگوار اين است كه تلاش كنند مردم را از اين سرچشمه عظيم فيض الهي سيراب نمايند.
سه عامل حكام جائر، علماي درباري و علماي متعصب عامل محجور ماندن احاديث اهل بيت(ع) در ميان فريقين مي باشد
مولوی عليرضا یعقوبی گفت: وظیفه ماست، که ائمه دین را از غربت بیرون آورده تا مردم از وجود آنها بهره مند شوند و کسی که به این نشست ها طعنه می زند، از جهل و سادگی اوست.
علمای بزرگ اهل سنت، امام رضا(ع) را به عنوان یک محدث و فقیه بزرگ و عاليقدر مي شناسند.
مولوي غلام نبي توكلي گفت: جایگاه والای علي بن موسي الرضا(ع) در نزد محدثین و علمای بزرگ اهل سنت به حدی است که در نیشابور به روایتی هزار عالم و محدث بزرگ به دیدار ایشان رفته و حدیث مشهور سلسله الذهب را در همین دیدار نقل کردند.
توانمندی پاسخگویی به انسان پرسشگر عصر حاضر، نیاز جامعه ی دینی امروز است
مرتضی یوسفی راد معاون آموزش و پژوهش دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی در جمع شرکت کنندگان در ششیمن دوره تکميلي ويژه قبول شدگان آزمون هاي اعتبار بخشي و مدرسين، مدارس علوم ديني اهل سنت کشور تربیت علمای توانمند را لازمه پاسخگویی به انسان پرسشگر امروزی دانست.
مرکز آموزش عالی اهل سنت در بوشهر ایجاد می شود
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: با توجه به کمبود مراکز آموزش عالی ویژه طلاب اهل سنت در بوشهر دانشگاه مذاهب اسلامی در این استان راه اندازی می شود.
همایش علمی- پژوهشی امام رضا (علیه السلام) در منابع اهل سنت با عنوان "شخصیت و سیره علمی و عملی امام رضا (علیه السلام) به روایت عالمان اهل سنت" در تايباد
دومين پيش نشست همایش علمی- پژوهشی امام رضا (علیه السلام) در منابع اهل سنت با عنوان "شخصیت و سیره علمی و عملی امام رضا (علیه السلام) به روایت عالمان اهل سنت" در تايباد برگزار شد.
امیدواریم به فضل الهی محصولات کشاورزی امسال پر برکت باشد
حجت‌الاسلام تاج‌الدین برزکوهی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال و یاد آوری تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به اینکه در فصل کار کشاورزی قرارداریم ، ضمن دعا برای خیر و برکت در محصولات کشاورزی ، گفت : امیدواریم به فضل الهی محصولات کشاورزی امسال پر برکت باشد .
علاوه بر مسئولان مردم نیز در برابر مشکل کمبود آب مسئولند
حجت الاسلام عبدالحمید مومنی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد شیخ محله نقش بندی عنبران از توابع شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با تاکید بر اهمیت توحید در دین اسلام ، آن را بنیادی ‌ترین آموزه اعتقادی در اسلام عنوان کرد و گفت : توحید ، مهم ترین آموزه اسلامی است و همه ادیان الهی به مانند دین اسلام بر کلمه توحید پایبند هستند
حج، یک کنفرانس اسلامی برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی است
امام جمعه روستای تازه یاب ازتوابع شهرستان مانه و سملقان اظهارداشت: حج یک کنفرانس بین المللی اسلامی برای حجاج مسلمان با هر تابعیتی، مذهبی، نژادی، زبان و رنگی که دارند می باشد.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:تهران خيابان جمهوري اسلامي خيابان رازي نرسيده به خيابان نوفل لوشاتو نبش کوچه ياسمن---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright dmsonnat.ir. All Rights Reserved.