مرحله نیمه‌نهایی ششمین دوره مسابقات قرآن طلاب و روحانیون اهل سنت آذربایجان غربی برگزار شد
تاريخ:1397/9/14 بازديد: 136
مرحله نیمه‌نهایی ششمین دوره مسابقات حفظ، ترتیل، قرائت و مفاهیم قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت استان آذربایجان غربی در ارومیه برگزار گردید.


به گزارش پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، مرحله نیمه‌نهایی ششمین دوره مسابقات حفظ، ترتیل، قرائت و مفاهیم قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت استان آذربایجان غربی در ارومیه برگزار شد.

در این مسابقات که به همت دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی برگزار شد طلاب و روحانیون اهل سنت استان آذربایجان غربی که از شهرهای استان و مدارس معتبر علوم دینی آذربایجان غربی گرد هم آمده بودند امر خطیر گسترش و نفوذ فرهنگ قرآنی در میان جوانان و مردم استان در قالب مسابقات ویژه طلاب و روحانیون روز یکشنبه در مجموعه شهید کاظمی ارومیه برگزار شد.

در افتتاحیه این مسابقات که با حضور روحانیون برجسته شیعه و سنی استان آذربایجان غربی برگزار شد حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان غربی و نیز امام‌جمعه ارومیه ضمن قدردانی از طلاب و روحانیون و به جهت حضور در این مسابقات عمل به آموزه‌های قران کریم را از مهم‌ترین موارد لازم برای طلاب و عموم مردم برشمرد.

سید مهدی قریشی تعبیر سراج منیر برای نبی اکرم (ص) و را در کنار واژه نور که خداوند متعال در قرآن برای توصیف کتاب الله را به جهت مسئولیت الهی نبی خدا در هدایت مردم و خارج کردن از ظلمات برشمرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان انس با قرآن را باعث نورانیت فرد و موجب برکت در زندگی توصیف نمود. وی همچنین قرآن را تحول‌آفرین شمرد و این تحول را درگرو عمل به قرآن دانست. سید مهدی قریشی گفت: گاهی اوقات چند آیه از قرآن انسان را متحول می‌کند. وی مهم‌ترین ویژگی علمای بزرگ اسلامی را انس با قرآن خواند و گفت: ابوعلی سینا بیشتر اوقات خود را به خواند قرآن اختصاص می‌داد.

نماینده ولی‌فقیه مسابقات قرآن را بهانه انس با قرآن برای متسابقین توصیف کرد. وی برگزاری مسابقات قرآن را به‌واسطه نظر نظام اسلامی و از برکات توجه ویژه مقام معظم رهبری توصیف کرد.

حجت‌الاسلام فعال آذر مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در استان نیز در این آیین مسابقات را به جهت رفع محجوریت فرهنگ قرآنی امیدوارکننده دانست. وی تعالیم قران را شفابخش و موجب تعالی نامید و خودباختگی را ناشی از عدم توجه به سیادت قرآن به‌عنوان سیادت احکام الهی دانست.

این مسابقات پس از برگزاری بخش‌های مختلف درنهایت با تجلیل از نفرات برتر در رشته‌های حفظ 5 جزء و بیست جزء و حفظ کامل، مفاهیم و معانی قرآن، ترتیل و قرائت با شرکت برادران و طلاب و روحانیون اهل سنت به کار خود ÷ایان داد. همچنین در رشته مفاهیم و معانی که خواهران طلبه اهل سنت شرکت کرده بودن از نفرات برتر تجلیل و قدردانی گردید.